Середа, 29 Травня, 2024

Boeing хоче розробити свій наступний літак в метавсесвіті

Boeing планує перейти на виробництво, в якому роботи та механіки по всьому світу будуть пов’язані гарнітурами Microsoft HoloLens вартістю 3500 доларів. Трансформація до єдиної цифрової екосистеми має відбутися всього за два роки. Наступний літак компанії має створюватися уже в цьому метавсесвіті.

Виробник літаків вступає планує витратити на такий план майже 15 мільярдів доларів.

“Мова йде про зміцнення інженерних систем, – сказав агентству Рейтер головний інженер Boeing Грег Хіслоп у своєму першому інтерв’ю майже за два роки. – Ми говоримо про зміну того, як ми працюємо у всій компанії”.

Виконавчий директор Airbus Гійом Форі, колишній керівник автомобільних досліджень, пообіцяв “винайти нові виробничі системи та використовувати можливості даних” для оптимізації своєї промислової системи.

Одночасний поштовх обох авіаційних гігантів символізує цифрову революцію, що відбувається в усьому світі, оскільки такі автовиробники, як Ford Motor і соціальні мержі, такі як Facebook/Meta запропонують працювати у віртуальній реальності (метавсесвіті). Для користувача це нагадуватиме 3D-гру.

Як і Airbus, у Boeing для свого наступного нового літака планують створити і з’єднати віртуальні тривимірні копії з виробничою системою, що здатна виконувати моделювання.

Цифрові макети будуть підкріплені “цифровою ниткою”, яка об’єднує кожен елемент інформації про літак з моменту його зародження – від вимог авіакомпанії до мільйонів деталей і тисяч сторінок сертифікаційних документів, – що простягаються глибоко в ланцюжок поставок.

За словами Хіслопа, більше 70% проблем з якістю в Boeing пов’язані з проблемою дизайну. Boeing вважає, що нові інструменти будуть відігравати центральну роль у виведенні нового літака з моменту його створення на ринок всього за чотири або п’ять років.

“Ви отримаєте швидкість, ви отримаєте покращену якість, поліпшену комунікацію і кращу оперативність при виникненні проблем, – сказав Хіслоп. – Коли якість бази поставок буде краще, коли збірка літака пройде більш гладко, коли ви зведете до мінімуму переробки, з цього будуть випливати фінансові показники”.

Цей план стикається з величезними труднощами. Скептики вказують на технічні проблеми на військовому навчальному літаку Boeing 777X mini-jumbo і T-7a RedHawk, які були розроблені з використанням цифрових інструментів.

За словами аналітика Teal Group Річарда Абулафії, Boeing також приділяє занадто велику увагу прибутковості акціонерів за рахунок домінування в області інжинірингу і продовжує скорочувати витрати на дослідження.

Такі гіганти, як виробник авіаційних запчастин Spirit Aerosystems, вже інвестували в цифрові технології. Великі виробники літаків підтримують партнерські відносини з французьким девелопером програмного забезпечення Dassault Syst?mes(DAST.PA).

Але сотням дрібних постачальників, розкиданих по всьому світу, не вистачає капіталу або людських ресурсів, щоб зробити великі стрибки. Багато з них ослаблені кризами літака MAX і коронавірусу, які послідували за десятиліттям цінового тиску з боку Boeing або Airbus.

“Вони не тільки говорять нам, яке обладнання ми можемо купити, тепер вони збираються вказати усе це модне цифрове сміття, яке йде поверх нього?”- сказав один з керівників ланцюжка поставок.

Сам Boeing прийшов до розуміння того, що цифрові технології самі по собі не є панацеєю. Це повинно супроводжуватися організаційними та культурними змінами у всій компанії, кажуть галузеві джерела.

Boeing нещодавно залучив інженера-ветерана Лінду Хепгуд для спостереження за “цифровою трансформацією”, яку, за даними одного галузевого джерела, підтримували понад 100 інженерів.

Хепгуд найбільш відома тим, що перетворила чорно-білі паперові креслення джгутів проводів танкера 767 в тривимірні зображення, а потім оснастила механіків планшетами і гарнітурами доповненої реальності HoloLens. Якість покращилася на 90%, сказав один інсайдер.

У своїй новій ролі Хепгуд найняла інженерів, які працювали над цифровим двійником для нині списаного літака середнього класу, відомого як NMA. Вона також спирається на уроки, витягнуті з безпілотного літального апарату-дозаправника MQ-25 і T-7a Red Hawk.

Boeing “побудував” перші реактивні літаки T-7A в симуляторі. T-7a був виведений на ринок всього за 36 місяців.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися