Бомбу замаскували під USB-флешку, вона вибухнула при підключенні до комп’ютера

«Це вибухівка військового типу, — сказав журналістам тижня Ксав’єр Чанго, голова департаменту судово-медичної експертизи Еквадору, — але дуже маленькі капсули

Журналіст отримав USB-накопичувач, який виявився бомбою, котра вибухнула після підключення до комп’ютера. Одержувачем бомби, замаскованої під флеш-накопичувач, був Ленін Артієда з еквадорського телеканалу Ecuavisa. Хоча генеральна прокуратура Еквадору не ідентифікувала жодних інших організацій, які стали мішенню, звіти свідчать, що щонайменше п’ять інших організацій у країні отримали подібну вибухівку.

Згідно з повідомленням The Guardian, Артієда отримав незначні травми від вибуху. Як зазначається у звіті BBC, він став тим, чия USB-бомба насправді спрацювала, окрім контрольованого поліцією вибуху пристрою, надісланого іншій телевізійній станції.

«Це вибухівка військового типу, — сказав журналістам тижня Ксав’єр Чанго, голова департаменту судово-медичної експертизи Еквадору, — але дуже маленькі капсули».

Це не перший раз, коли піж USB-накопичувач маскують вбивчий пристрій, але до цього подібні пристрої виводили з ладу лише електроніку. У 2015 році спільноту сколихнув пристрій «Вбивчий USB», який міг підсмажити будь-який комп’ютер, до якого його підключили.

Хоча слідчі ще не розкрили жодної суттєвої інформації про вибуховий USB-пристрій, хто його відправив і чому, звіти відзначають, що Еквадор, який розташований між Перу та Колумбією, двома найбільшими країнами-виробниками кокаїну в світі, пережив сплеск у насильстві, яке президент країни Гільєрмо Лассо приписав бандитським війнам.

Незважаючи на те, що південноамериканська країна ще не є «наркодержавою», як її сусіди, посилення терористичної тактики еквадорських угруповань, пов’язаних із мексиканським картелем, включаючи вибухи, наближає її до такого статусу, повідомляє The Guardian.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я