Понеділок, 15 Квітня, 2024

Браузер Opera пропонує автоматично перемикатися на відео для віртуальної реальності

Віртуальна та доповнена реальність є головним трендом технологій на найближчі кілька років, і в неї стане простіше поринути. Користувачам браузера Opera достатньо буде просто одягти шолом віртуальної реальності. Браузер автоматично переключиться на відповідний режим.

В Opera Software кажуть, що їхній веб-навігатор став першим, який підтримує відео у форматі 360 градусів (VR) у шоломах віртуальної реальності. Плеєр файлів такого типу вбудований у версії Opera Developer 49, і він підтримує такі популярні гарнітури, як HTC Vive, Oculus Rift та інші, сумісні з OpenVR.

 

 

Як відзначають в компанії, вибухове зростання відео 360° і WebVR здійснюють справжню революцію у світі VR-контенту в мережі. Гаджетів для його перегляду випущено досить багато, однак через обмежену підтримку виробниками програмного забезпечення виникали проблеми з відтворенням таких матеріалів на Youtube, Facebook та інших відеопорталах. Ці ресурси дозволяють завантажувати 360-градусні відео, однак не переглядати їх. Для цього необхідно користуватися обхідним шляхом. А саме – спочатку завантажити відео на диск, вийти з браузера в спеціалізований плеєр та запустити відтворення.

Остання версія Opera Developer 49 може автоматично визначати, що користувач має VR-шолом. Щоразу, коли власник переглядає відео, угорі вікна перегляду поряд з кнопкою виносу відео в окреме вікно буде з’являтися кнопка «Переглянути у VR».

Нова функція перегляду відео в Opera підтримує не тільки відео у форматі 360 градусів, але також і стандартні відео. Користувачі зможуть через свій шолом запустити будь-який зі своїх фільмів 2D або стандартне плоске відео (формат 180 градусів).

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися