Субота, 15 Червня, 2024

Браузер Tor тепер автоматично обходить інтернет-цензуру

Команда Tor Project оголосила про випуск Tor Browser 11.5, який містить нові функції, що допоможуть користувачам легше боротися з цензурою.

Браузер Tor був створений спеціально для доступу до сайтів через мережу The Onion Router (Tor), щоб запропонувати користувачам анонімність і конфіденційність під час доступу до інформації в Інтернеті.

Це досягається шляхом маршрутизації трафіку через вузли в мережі та шифрування його на кожному кроці. З’єднання досягає пункту призначення через вихідний вузол, який використовується для передачі інформації назад користувачеві.

Оновлення у браузері Tor 11.5 зосереджені на обході цензури. У новій версії користувачам більше не потрібно вручну пробувати конфігурації мосту, щоб розблокувати Tor.

У браузері Tor версії 11.5 є нова функція під назвою «Connection Assist», яка автоматично призначає конфігурацію мосту, яка найкраще підходить для розташування користувача.

«Connection Assist працює, шукаючи та завантажуючи оновлений список параметрів для певної країни, щоб спробувати використовувати ваше місцезнаходження (за вашою згодою)», — пояснюється в повідомленні про випуск.

Оскільки Connection Assist все ще перебуває на ранній стадії розробки (версія 1.0), команда Tor вітає відгуки користувачів і звіти, які допоможуть їм усунути будь-які недоліки та покращити систему.

Ще одна важлива нова функція у версії 11.5 — режим перегляду за замовчуванням «Лише HTTPS», щоб з’єднання відбувалося через безпечний тунель.

Це гарантує, що весь обмін даними між користувачем і веб-сайтом зашифрований, щоб захистити від атак типу “людина посередині” (MitM) і захистити користувачів від видалення SSL на зловмисних вихідних реле.

Команда Tor запевняє користувачів, що SecureDrop продовжить працювати за призначенням, незважаючи на припинення підтримки та заміну розширення HTTPS-Everywhere, яке слугувало інтерпретатором імен цибулі.

Єдиним винятком із заміни HTTPS-Everywhere новим режимом HTTPS-Only є Android, який загалом відстає.

Команда розробників Tor визнала це та пообіцяла більше працювати з Android, частіше випускаючи оновлення, виправляючи багато накопичених помилок і наздоганяючи випуски Fenix (Firefox для Android).

Третім значним покращенням у браузері Tor 11.5 є суттєво оновлене меню мережевих налаштувань, яке тепер називається «Параметри підключення». Воно має полегшити пошук і розуміння конкретних налаштувань.

Зокрема, конфігурація мосту та параметри підключення змінилися, щоб забезпечити швидкий і легкий перегляд і керування. Використовуючи емодзі на збережених мостах, новий інтерфейс уперше пропонує візуалізацію конфігурації, що полегшує ідентифікацію правильного мосту та вибір його за потреби.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися