Що таке переносна зарядна станція або блага цивілізації в будь-якому місці

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ

Різні гаджети та електроніка роблять світ комфортним і доступним, а в деяких випадках буквально рятують життя. Єдиний мінус – для їх роботи потрібне джерело енергії, і якщо годинник може працювати на одній батарейці роки, то смартфон – не більше кількох діб.

Це сильно обмежує використання енергоємних пристроїв, як от ноутбуків, холодильників, навігаторів, і робить мобільний спосіб життя менш комфортним та безпечним. Але, усунути обмеження, пов’язані з доступом електромережі, допоможе переносна зарядна станція. Що це і як працює?

Що таке переносна зарядна станція і навіщо вона потрібна?

Якщо коротко, то переносна зарядна станція – це щось середнє між power bank та автомобільним акумулятором. У станції зручний дизайн, звичні роз’єми для USB/Jack та інших типів кабелів, а також потужний акумулятор, який вміщує у десятки разів більше енергії ніж звичайний павербанк. Це маст-хев, якщо ви:

 • любите тривалі автомобільні поїздки безлюдними маршрутами;
 • віддаєте перевагу відлюдному відпочинку в будиночках далеко від міст і ліній електропередач;
 • ходите у багатоденні піші походи горами/лісами/полями з наметом і казанком.

Тобто це мобільне джерело енергії, яке зручно возити чи носити із собою і яке дозволить вам залишатися на зв’язку, тримати маршрут та користуватися іншими благами цивілізації навіть коли під рукою немає розетки.

У чому переваги зарядної станції?

Переносні зарядні станції відрізняються за комплектацією та функціоналом, тому конкретні переваги залежать від моделі. Як приклад можемо взяти популярний девайс середнього цінового діапазону EcoFlow RIVER Max https://norfin.com.ua/zaryadnaya-stantsiya-ecoflow-river-max-576-vtch/. У цій моделі є:

Можливість підключити до 9 пристроїв одночасно;

 • регулятор потужності для різних гаджетів;
 • перезарядка в польових умовах від машини або сонячних панелей;
 • швидка зарядка X-Stream, яка заряджає акумулятор від розетки на 80% всього за годину.
 • модульний акумулятор із можливістю забирати/додавати елементи.

І це далеко не топ-гаджет. Якщо ваш бюджет дозволяє, то можна отримати волого- та пилозахист, в 5-6 разів більший запас енергії та додаткові функції. Але навіть EcoFlow RIVER Max більш ніж достатньо для піших чи автомобільних подорожей.

Як вибрати зарядну станцію для подорожі?

Вибір оптимальної моделі залежить від того, які девайси вам потрібно живити і як довго. Крім того, на вибір впливає і те, як ви подорожуєте – на автомобілі чи пішки. Так чи інакше, до вашого чеклісту характеристик повинні входити:

 • вага – не настільки важлива для поїздок, але якщо ви подорожуєте з рюкзаком за спиною – то це перше, на що потрібно звернути увагу.
 • ємність акумулятора – наприклад, немає сенсу переплачувати за акумулятор на кілька мВт, якщо ви не виїжджаєте за місто довше, ніж на півдня-день.
 • роз’єми – саме від доступних роз’ємів та їх потужності залежить, які пристрої ви можете підключити до станції і наскільки ефективно вони заряджатимуться.
 • швидкість зарядки – не всі мандрівники мають доступ до джерела енергії на довгий час, тому важливо, наскільки швидко може зарядитися ваша станція.

Якщо плануєте використовувати станцію поза домом/автомобілем, то не зайвим буде і захист від пилу та вологи. А загалом працює правило для будь-якої гарної покупки – спочатку визначаємо для чого потрібна річ, а потім знаходимо гаджет, який вирішує всі поставлені завдання!