Бразилія також хоче змусити Apple перевести iPhone на USB-C

Це останній приклад того, що законодавці та регулятори звертаються до USB-C як загального стандарту зарядки для телефонів. ЄС прийняв закон на початку цього місяця, зробивши USB-C обов’язковим

Бразильський телекомунікаційний регулятор Anatel розпочав публічні консультації щодо пропозиції зробити зарядні пристрої USB-C обов’язковими для всіх смартфонів, що продаються в країні. Таку пропозицію ця найбільша країна Південної Америки розглядає після прийнятого аналогічного рішення в ЄС та обговорення такої можливості в США.

Це останній приклад того, що законодавці та регулятори звертаються до USB-C як загального стандарту зарядки для телефонів. ЄС прийняв закон на початку цього місяця, зробивши USB-C обов’язковим для ряду електронних гаджетів (включаючи смартфони) до кінця 2024 року. В США деякі політики-демократи наполягають на ухваленні аналогічного законодавства.

«Усвідомлюючи вищезгадані зміни на міжнародному ринку, технічний відділ Anatel оцінив цю тему і представив пропозицію з подібним підходом для застосування на бразильському ринку», – йдеться в повідомленні Anatel.

Враховуючи, що USB-C став стандартом зарядки за замовчуванням для нових телефонів Android, такий закон найбільше вплине на Apple, яка все ще використовує свій запатентований стандарт Lightning для iPhone. Давно ходили чутки, що компанія тестує iPhone з USB-C. Вона також давно вже прийняла цей роз’єм для багатьох своїх планшетів і ноутбуків.

У документах, що підтверджують консультації з громадськістю, Anatel зазначила, що переваги обов’язкового використання USB-C полягають у скороченні електронних відходів і підвищенні зручності для клієнтів.

Недоліки включали високі витрати на забезпечення виконання регулювання та можливість, що закон відштовхне компанії від розробки нових кращих стандартів.

Коли політиків ЄС запитали про подібні недоліки, вони сказали, що закон може бути оновлений у міру появи нових технологій.

«Не думайте, що ми закладаємо щось у камінь на наступні 10 років, – сказав журналістам Тьєррі Бретон, комісар з внутрішнього ринку ЄС. – У нас є стандарт, який розробляється, і у нас є спеціальна команда, яка буде уважно стежити за всім цим і адаптуватися з часом. Ми будемо розвиватися».

Anatel каже, що громадські консультації триватимуть до 26 серпня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я