Бренд Lenovo не зникне попри чутки

Після придбання мобільного підрозділу Motorola в Google китайська Lenovo планувала посилити свої позиції на ринку смартфонів і отримати доступ до інженерних розробок американського виробника. Проте в ЗМІ з’явилася інформація, що Lenovo не просто «вливає» один мобільний підрозділ в інший, а й відмовляється від власного бренду. Так, за словами авторів Xiaomi Today, усі смартфони компанії будуть виходити під брендом Motorola. Однак згодом представники Lenovo спростували ці чутки.

Як надалі заявив на своїй сторінці у фейсбуці генеральний менеджер компанії в Росії, країнах СНД і Східної Європи Гліб Мішин, дана інформація не відповідає дійсності. За його словами, зараз ведеться робота над створенням нової маркетингової політики компанії. Розкривати її Мішин відмовився, але підкреслив, що нічого спільного з інформацією, яка з’явилася в ЗМІ, вона не має.

Згодом голова російської прес-служби Lenovo Марат Ракаєв опублікував у себе офіційну позицію компанії. Відповідно до неї, компанія дійсно веде реструктуризацію підрозділу Mobile Business Group, провідну роль у ньому відтепер гратимуть інженери Motorola. Керівником підрозділу стане колишній глава Motorola Рік Остерлох.

Крім того, Ракаєв вказав, що жодних фінальних рішень з брендингу, продуктової маркетингової стратегії поки не прийнято. «Ми працюємо в усьому світі, і, як ви розумієте, скрізь свої люди зі своїми смаками та вподобаннями», – заявив представник компанії на своїй сторінці. При цьому він зазначив, що компанія також не вирішила, який бренд і яким чином буде просуватися на кожному конкретному ринку. Пізніше Ракаєв зазначив, що в рамках реорганізації мобільного бізнесу компанія продовжить розвивати обидва бренди – Lenovo і Motorola.

На сьогодні Lenovo розвиває три бренди мобільних гаджетів. Крім самих Lenovo і Motorola, компанія також запустила новий бренд Zuk, який повинен стати «інтернет-флагманом» компанії. Lenovo планує продавати гаджети Zuk за тією ж моделлю, що і її конкуренти Xiaomi і Meizu, тобто виключно через інтернет.

Крім того, на цих смартфонах компанія планує відпрацьовувати всі свої технічні рішення, які згодом з’являться в смартфонах Lenovo і Motorola. Зокрема, розробники будуть тримати зв’язок з користувачами пристроїв і впроваджувати нові рішення в ПЗ Zuk. У разі, якщо нововведення виправдають себе, вони будуть застосовуватися і в інших пристроях.

Motorola Mobility стала частиною Lenovo в 2014 році, коли компанія купила винахідників мобільних телефонів у Google за $2,91 млрд. При цьому на момент покупки було оголошено, що Motorola буде самостійною структурою з головним офісом у Чикаго.

У свою чергу частиною Google Motorola стала в 2011 році, коли пошуковик заплатив за неї $12,5 млрд. Компанія планувала, що Motorola стане власним виробником пристроїв, за допомогою якого Google зможе протиставити себе Apple, яка самостійно розробляє пристрої та ПЗ для них.

Ще однією метою придбання Motorola стало патентне портфоліо компанії, яке в підсумку залишилося в Google після продажу компанії Lenovo.

При Google Motorola значно скоротила свій модельний ряд, залишивши флагманську лінійку Moto X, смартфони середнього сегмента Moto G і доступні пристрої Moto E. Також компанія на даний час виробляє «розумний» годинник Moto 360, який неофіційно є «еталонним». Саме на даній моделі гаджета Google традиційно демонструє свою операційну систему для носимих пристроїв Android Wear. Крім того, Motorola зараз виробляє і смартфон Nexus 6, який також є прикладом Android-смартфона за мірками Google.

За матеріалами: Газета.ру

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я