Четвер, 30 Травня, 2024

Чернівецькі вчені відкрили медикам шлях до окремих клітин

Винахід чернівецьких учених може змінити підхід до лікування в медицині. Адже сьогодні хімічні речовини в ліках буквально бомбардують кожну клітину тіла, не поділяючи їх на здорові та хворі. Це одна з причин, чому медпрепарати мають багато побічних ефектів. Українські науковці створили новий тип квантового пінцета, який дозволяє переміщувати мікроскопічні дози до окремих клітин.

Авторами винаходу є науковці кафедри кореляційної оптики ЧНУ Петро та Андрій Максим’яки, а також директор Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Олег Ангельський. Останній розповів газеті «Молодий буковинець», що його група займається управлінням рухом мікро- та наночастинок за допомогою оптичного віпромінювання. У ролі останнього можна використовувати, наприклад, опромінення лазером. При взаємодії лазерного випромінювання з досліджуваними об’єктами виникає хвиля, що має певні особливості, які сьогодні ще повністю не вивчені. При цьому у хвилі виникають сили, за допомогою яких можна керувати мікроскопічними частинками.

Автори кажуть, що їхнє відкриття корисним і в медицині, і у фізиці. За допомогою такого оптичного пінцета можна захоплювати нанодози речовин, наприклад, ліків, і переміщувати в потрібні місця організму. У фізиці відкриття корисне для уточнення уявлень про природу світла.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися