Субота, 2 Березня, 2024

Чи дійсно камери смартфонів стають кращими? Експерти DxOMark змогли відповісти

У рекламі майже кожного нового смартфона вендори переконують, що він отримав кращу камеру. Однак чи дійсно фотоможливості мобільників поліпшуються? Експерти фотолабораторії DxOMark проаналізували свою статистику та відповіли на це питання.

DxOMark відома тим, що займається професійним тестуванням фотообладнання. З 2012 року заклад також почав перевіряти камери смартфонів. І виявилося, що з того часу фотоможливості мобільних апаратів сучасно просунулися вперед.

Починаючи з першої протестованої у 2012 році моделі Nokia 808 загальний рейтинг фотокамер у смартфонах зріс майже вдвічі. Свої бали камери мобільників отримують за набором критеріїв, до яких входять співвідношення сигналу до шуму, зменшення шуму, стабілізація фото та відео, можливості обробки зображення, динамічний діапазон, автофокус, боке, зум та інші.

Сучасні флагмани, такі як Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10 Pro та Apple iPhone X, є лідерами з фотозйомки, отримавши майже топові 100 балів. Камера Google Pixel 2 є найкращою у зйомці відео, але посідає друге місце при зйомці фото. Для порівняння, фотомодуль Nokia 808 отримав трохи менше 60 балів за зйомку фото та 65 – за зйомку відео.

У DxOMark також спрогнозували, які майбутні можливості отримають камери смартфонів. Вони передбачають, що у фотомодулі вбудують більше компонентів для відчуття тривимірного простору. Це дозволить поліпшити ефект боке, зйомку портретів, освітлення обличчя.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися