Вівторок, 16 Квітня, 2024

Чи можливо, що в iPhone скоро змінять роз’єм Lightning на USB-C

Від розповсюдженої думки, що в Apple усі дрібниці ретельно продумані, сьогодні вже залишилася лише згадка. Переконатися в цьому може кожен власник iPhone 7 та Macbook Pro 2016. Підключити один гаджет до іншого коштуватиме мінімум $19 – саме в стільки компанія оцінила найдешевший адаптер. Тож багато хто став задаватися питанням, чи не збирається Apple перейти з власного роз’єму Lightning на USB-C.

bufer-obmena01

Трохи історії

Порт Lightning офіційно презентували разом з iPhone 5 у 2012 році. Новий роз’єм замінив свого попередника, який не мав власної назви, а іменувався просто 30-pin dock connector. Останній був стандартом для iPhone та iPod з 2003.

Перехід на Lightning викликав хвилю обурення користувачів, які мали багато аксесуарів з 30-контактним роз’ємом. Компанію звинувачували в примушенні купувати нові кабелі, док-станції, динаміки тощо. На що Apple відповіла в три аргументи. По-перше, старий порт морально застарів, по-друге, він був надто товстим для сучасних тонких гаджетів. По-третє, компанія запевнила, що це була остання зміна роз’єму на багато років.

Чотири роки потому компанія знову зіткнулася з обуренням користувачів, яких вона примусила відмовитися від звичних навушників. Або потрібно було постійно носити з собою адаптер за $9, який легко загубити. Адже в iPhone 7 позбулися стандартного 3,5-мм аудіороз’єму.

Кілька місяців потому Apple презентує нові моделі MacBook Pro – їх не оновлювали вже багато років. Користувачі чекали від нових ноутбуків чогось вражаючого, але вони навряд чи очікували, що девайс отримає лише порти USB-C.

Зважаючи на такий розвиток подій, експерти почали прогнозувати, що за рік-два Apple може відмовитися від порту Lightning у своєму iPhone.

Чому USB-C

Сьогодні вся комп’ютерна індустрія поступово переходить на формат USB-C. Це роз’єм, який надає виробникові гнучкість у виборі технологій: він підтримує, наприклад, стандарти пересилання даних USB 3.1, Thunderbolt 3, DisplayPort, MHL, superMHL, HDMI, DVI-D, VGA. Сам штекер також симетричний – його можна вставляти будь-якою стороною, як Lightning. Кабелі USB-C також можна під’єднувати до гаджетів будь-якою стороною, адже вони однакові. Нарешті, він дозволяє передавати до 100 Вт енергії, тобто через нього можнa заряджати навіть ноутбуки.

Звісно, така універсальність призведе і до багатьох проблем. Наприклад, кабелі USB-C складніші за наявні сьогодні USB-A та USB-B. Неякісний дріт USB-C може легко спалити під’єднані до нього девайси. Окрім цього, доведеться ретельно вчити маркування USB-C. Щоб не дивуватися, чому гаджет передає дані на швидкості USB 2.0, коли ви очікували USB 3.1. Саме такий «сюрприз» отримали покупці першого планшета Nokia N1. Гаджет мав штекер USB-C, але використовував повільний протокол пересилання даних USB 2.0.

how-to-listen-to-music-from-iphone-7-while-charging-6137168
Щоб послухати музику та одночасно зарядити телефон від ноутбука, власники девайсів Apple мають купити кілька адаптерів

Аргументи за відмову від Lightning

Apple легко відмовляється від технологій, які сьогодні популярні, – у неї вже є цілий список таких. Вона першою «викинула» флопі-дисковод, потім оптичний, перейшла з FireWire на Thunderbolt та багато іншого. Тому не варто думати, що компанія на черговій конференції побоїться заявити, що вона переходить на новішу та кращу технологію.

Іншим аргументом за зміну роз’єму є його розмір. Lightning не набагато менший від USB-C. Якщо прикласти один штекер до іншого, різницю між їхніми розмірами складно помітити.

Перехід на USB-C дозволить Apple стандартизувати роз’єми на всіх своїх продуктах. Один кабель замінить усі наявні перехідники та адаптери.

Аргументи проти переходу

Головним гальмом можливої зміни роз’єму експерти називають гроші. Адже Apple отримує прибуток від продажу ліцензії на роз’єм Lightning. Придивіться до аксесуарів для iPhone – ліцензійні матимуть позначку сертифікації MFi. Скільки саме грошей Apple заробляє таким чином невідомо, хоча експерти пробували підрахувати. Однак перехід за загальний USB-C знищить це джерело доходу.

 

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися