Вівторок, 18 Червня, 2024

Чи зробить Apple Pay з гаманцем те, що iTunes зробив з музикою

Можливість оплатити покупку в магазині простим дотиком до смартфона може значно змінити торгівлю. Сьогодні над такими технологіями працюють багато компаній: Google, PayPal, Square. Це створило багато різних та несумісних між собою стандартів. Навести лад у безконтактних платежах здатна система Apple Pay, яка може стати аналогом iTunes, що змінив уявлення світу про покупку музики.

Хоча цього року обсяг мобільних платежів наблизиться до позначки $3,5 млрд, це мізерна цифра порівняно з $4 трильйонами від розрахунку звичайними картками та готівкою. Експерт Біл Маурер, який працює деканом в Університеті Каліфорнії, що традиційні платіжні засоби добре виконують свою роботу. «Усі мобільні гаманці намагаються знайти проблему, яку вони зможуть вирішити», – каже він.

Проте ситуація може змінитися, адже системами мобільних платежів зайнялася Apple, яка відома своїм умінням створювати нові ринки. Розробку Apple Pay показали публіці на початку вересня разом з новими iPhone 6 та годинником Apple Watch. Запуск самої платіжної системи відбувся цього тижня. і тепер власники останнього покоління смартфонів компанії можуть розплачуватися натисненням однієї кнопки.

Переваги Apple Pay

Для авторизації в системі не використовуються паролі – її проводить сканер відбитків Touch ID, який суміщений з кнопкою «Додому». Після її натиснення оператор платежів, наприклад, Visa розпізнає зашифровану транзакцію. Такий же механізм використовується при покупках в iTunes, з наданням одноразового коду безпеки включно.

Простота дій у Apple Pay – піднести до зчитувача та натиснути клавішу – це те, що відрізняє її від рішень інших розробників. Останні вимагають запустити спеціалізовану мобільну програму, зареєструватися в магазині, ввести код або інші авторизаційні дані. Подібні операції можуть займати значно більше часу, ніж займає оплата кредиткою.

Експерти прогнозують, що в разі, якщо Apple Pay буде працювати так, як обіцялося, вона може прокласти мобільним платежам дорогу в маси. «Мобільні платежі, нарешті, дійшли до тієї поворотної точки, коли всі елементи з’єдналися воєдино», – каже старший віце-президент компанії Softcard Метью де Геннон. Його фірма також займається мобільними платежами і є дітищем таких американських операторів, як T-Mobile, AT&T та Verizon.

Тім Кук презентує платіжну систему Apple Pay

Кількість терміналів з підтримкою безконтактних платежів у 27 разів менша, ніж звичайних зчитувачів карток. Тому технологію NFC, на базі якої вони працюють, називають ще «not for commerce» – не для комерції.

Майбутнє мобільних платежів

Сприяти популярності нової технології може також підвищена безпека, яку надає NFC. Починаючи з наступного року Visa та інші платіжні мережі перекладуть витрати за шахрайські операції на магазини, які користуються застарілими зчитувачами кредиток, що несумісні з NFC.

На сьогодні Apple Pay вже отримала підтримку трьох великих платіжних мереж – Visa, MasterCard та American Express. Така популярність пояснюється тим, що система завдяки своїй легкості оплати дозволить перевести дрібні готівкові розрахунки в цифрову форму.

Проте не варто очікувати швидкого поширення масових мобільних платежів. Apple та платіжні системи повинні схилити на свою сторону багато магазинів. Окрім цього, потрібен час, щоб користувачі звикли до нового способу оплати та відмовилися від наявних, які також добре виконують свої завдання.

За матеріалами: Technology Review

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися