Неділя, 21 Квітня, 2024

Виробники зізналися, що від аудіороз’єму 3,5 мм відмовилися, бо він заважав їм заробляти більше

Коли вендрори захотіли відмовитися від аудіороз’єму 3,5 мм, вони придумали купу аргументів, яку дає відсутність цього зручного штекера – можливість збільшити ємність батареї, зниження товщини гаджетів, поліпшення якості звуку тощо. На практиці ці переконання виявилися брехнею: ще в 2014 році вийшов з роз’ємом 3,5 мм смартфон Vivo X5Max товщиною 4,75 мм, який досі є рекордно тонким. Розрекламований роз’єм USB-C незручний, адже їх існує кілька видів, і вони не сумісні один з одним. Деякі з таких адаптерів є суто аналоговими – це 3,5 мм, але зі штекером USB-C. Аналітики ще в 2017 році казали, що справжня причина відмови від 3,5 мм – гроші. Нещодавно в 2019 році один з вендорів у цьому зізнався.

Компанія OnePlus відмовилася від роз’єму 3,5 мм в минулому році, представивши свій новий смартфон OnePlus 6T. Вона стала одним з багатьох вендорів, які позбавили користувачів зручного способу слухати музику. Директор OnePlus Піт Лау під час нещодавнього інтерв’ю сказав, що видалення аудіороз’єму 3,5 сприяє розвитку і продажу бездротових навушників. Багато виробників смартфонів, представляючи нові моделі без роз’єму 3,5 мм, також випускають Bluetooth-навушники. Це ще одне джерело доходу для них.

Навушники 3,5 мм просто працюють і є всюди. Тоді як адаптери коштують від десяти доларів та легко губляться: аналітики Ceros Originals підрахували, що найпопулярнішим товаром Apple є саме адаптер Lightning 3,5 мм. Це одна з причин, чому виручка компанії від продажі аксесуарів подвоїлася з 2015 по 2018 рік. А якщо купити всі адаптери Apple, знадобиться $857.

Роз’єм USB-C також має кілька різновидів реалізації звуку, і виробники не вказують, який саме вони використали. Через це існує кілька видів адаптерів USB-C 3,5 мм, і вони не сумісні один з одним. Деякі смартфони передають звук виключно аналоговим способом, фактично просто змінивши універсальний роз’єм 3,5 мм, на штекер USB-C. Інші є цифровими і мають всередині звуковий чіп. Який тип адаптера постачається з телефоном та чи підтримує смартфон інший тип адаптерів, користувачі часто дізнаються, коли гублять або забувають комплектний перехідник та купують новий адаптер USB-C 3,5 мм, через який музика не відтворюється.

1 коментар

  1. а кто нибудь из написавших подумал почему в наушники с 3,5 мм разьемом не встраивают крутой цифровой усилитель. Почему он встроен в “неудобный переходник” с usb-c на “удобный” 3,5мм. И почему наушники с usb-c имеют кучу звуковых эффектов воспроизведения? И почему наушники с usb-c вреия от времени получают Firmware Update? т. е. имеют встроенную систему.
    Ребята- не смешная у вас статья, пмшете про технику, а предлагаете мнение дилетантов.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися