Виробники зізналися, що від аудіороз’єму 3,5 мм відмовилися, бо він заважав їм заробляти більше

Навушники 3,5 мм просто працюють і є всюди

Коли вендрори захотіли відмовитися від аудіороз’єму 3,5 мм, вони придумали купу аргументів, яку дає відсутність цього зручного штекера – можливість збільшити ємність батареї, зниження товщини гаджетів, поліпшення якості звуку тощо. На практиці ці переконання виявилися брехнею: ще в 2014 році вийшов з роз’ємом 3,5 мм смартфон Vivo X5Max товщиною 4,75 мм, який досі є рекордно тонким. Розрекламований роз’єм USB-C незручний, адже їх існує кілька видів, і вони не сумісні один з одним. Деякі з таких адаптерів є суто аналоговими – це 3,5 мм, але зі штекером USB-C. Аналітики ще в 2017 році казали, що справжня причина відмови від 3,5 мм – гроші. Нещодавно в 2019 році один з вендорів у цьому зізнався.

Компанія OnePlus відмовилася від роз’єму 3,5 мм в минулому році, представивши свій новий смартфон OnePlus 6T. Вона стала одним з багатьох вендорів, які позбавили користувачів зручного способу слухати музику. Директор OnePlus Піт Лау під час нещодавнього інтерв’ю сказав, що видалення аудіороз’єму 3,5 сприяє розвитку і продажу бездротових навушників. Багато виробників смартфонів, представляючи нові моделі без роз’єму 3,5 мм, також випускають Bluetooth-навушники. Це ще одне джерело доходу для них.

Навушники 3,5 мм просто працюють і є всюди. Тоді як адаптери коштують від десяти доларів та легко губляться: аналітики Ceros Originals підрахували, що найпопулярнішим товаром Apple є саме адаптер Lightning 3,5 мм. Це одна з причин, чому виручка компанії від продажі аксесуарів подвоїлася з 2015 по 2018 рік. А якщо купити всі адаптери Apple, знадобиться $857.

Роз’єм USB-C також має кілька різновидів реалізації звуку, і виробники не вказують, який саме вони використали. Через це існує кілька видів адаптерів USB-C 3,5 мм, і вони не сумісні один з одним. Деякі смартфони передають звук виключно аналоговим способом, фактично просто змінивши універсальний роз’єм 3,5 мм, на штекер USB-C. Інші є цифровими і мають всередині звуковий чіп. Який тип адаптера постачається з телефоном та чи підтримує смартфон інший тип адаптерів, користувачі часто дізнаються, коли гублять або забувають комплектний перехідник та купують новий адаптер USB-C 3,5 мм, через який музика не відтворюється.

1 коментар

  1. а кто нибудь из написавших подумал почему в наушники с 3,5 мм разьемом не встраивают крутой цифровой усилитель. Почему он встроен в “неудобный переходник” с usb-c на “удобный” 3,5мм. И почему наушники с usb-c имеют кучу звуковых эффектов воспроизведения? И почему наушники с usb-c вреия от времени получают Firmware Update? т. е. имеют встроенную систему.
    Ребята- не смешная у вас статья, пмшете про технику, а предлагаете мнение дилетантов.

Comments are closed.