Субота, 20 Квітня, 2024

Чому Android не варто рекомендувати друзям

Дивлячись на абсолютне лідерство Android – у світі лише за четвертий квартал 2014 року продали 378 млн смартфонів, і з них 300 млн – на цій ОС, – можна подумати, що вона дуже зручна і гаджети з нею можна рекомендувати друзям та знайомим, які хочуть купити собі новий смартфон. Але є кілька причин не давати таких порад.

Якщо запитати у звичайного користувача про те, що йому потрібно від смартфона, швидше за все, він скаже, щоб гаджет був швидким та не перетворився на повільну черепаху за кілька місяців користування. Окрім цього, від девайса можуть вимагати великої батареї, якісної камери, гарного зовнішнього вигляду тощо.

На перший погляд жодних проблем немає – придбаний флагман на кшталт Samsung Galaxy S6, LG G4, HTC One M9 чи OnePlus 2 може з легкістю задовольнити всі ці вимоги. У цілому так і буде, але лише перші кілька місяців, тоді як гаджет зазвичай купують на два-три роки. У такому разі Android починає суттєво здавати свої позиції.

1. Оновлення

Одна з головних проблем усієї екосистеми Android – те, що більшість апаратів працює на тому програмному забезпеченні, яким його оснастив виробник. Найсвіжіша версія Android 5 Lollipop вийшла наприкінці жовтня 2014 року, а флагман Sony Xperia Z3 – одна з ранніх новинок 2015 року – отримав її лише в березні. Це майже через 5 місяців після того, як новітня ОС стала доступна на еталонних гаджетах лінійки Nexus. А вже за два місяці у Google оголосили про Android M, яка вийде восени. Приклад Sony – один із найбільш нормальних в екосистемі Android. Оскільки кожен виробник має доопрацьовувати ОС для своїх гаджетів, це займає час на внесення змін у код та тестування.

Зовсім інша ситуація в найближчого конкурента – системи Apple iOS, нові версії якої користувачі отримують одразу після виступу Тіма Кука на її презентації. При цьому Apple підтримує не лише флагманські iPhone та iPad, а робить свіже програмне забезпечення доступним для гаджетів старше двох років. Вона, наприклад, працює на iPhone 4s та iPad 2, яким уже чотири роки, але які завдяки свіжій ОС залишаються актуальними. Більш того, вони отримають й iOS 9.

Якщо в 2011 чи 2012 році ви купили флагман, який з гаджетів виявився б кращою інвестицією сьогодні?

2. Непостійність та сюрпризи

Екосистема Android дуже фрагментована – телефони можуть мати не лише різний корпус та екрани чи бути заблокованими під оператора. Навіть одна й та сама модель може оснащуватися різними процесорами та камерами, що на виході дає різну продуктивність та якість знімків.

При такому різноманітті досить важко визначитися, який же гаджет буде найкращим саме для того чи іншого користувача. Іноді легше звернутися до ворожки, ніж сидіти та вивчати відгуки на форумах і специфікації на сайті виробника.

Фрагментованість також веде до того, що виробникам все складніше повністю тестувати свої моделі. За них це роблять звичайні користувачі, на гаджетах яких не працює автоматична регуляція підсвічування, з’являються непередбачувані перезавантаження, перегріви, дефектні камери, биті пікселі тощо. Причому мова йде не про бюджетні апарати, а про флагмани: ось 6 топових девайсів, які продавалися з дефектами. А вибір дешевого мобільника виробництва маловідомого бренду з Китаю – це взагалі ніби прогулянка мінним полем.

У проблемах Android переконався на своєму досвіді кожен його власник. Хто не отримував повідомлення, що в програмі виникла помилка? Вирішувати їх – це ще одне «захопливе» завдання.

3. Додатки

Суттєві відмінності між гаджетами з одним і тим же Android породжують ще одну проблему: необхідно думати, чи запуститься обрана програма саме на моєму пристрої.

Яскравим прикладом є додаток камери HTC Re до однойменного аксесуара, який під’єднувався до смартфона по Bluetooth. Його власники скаржилися, що не могли скористатися камерою Re у парі з Galaxy Note Edge. А ось підключення до iPhone 6 відбувалося миттєво.

Від роздрібненості Android страждають навіть розробки Google, такі як Fit. Цей додаток на гаджетах Samsung Galaxy не вимикав сенсор серцебиття, що призводило до швидкого розрядження акумулятора.

Проблема настільки суттєва, що Google оголосила про запуск тестового майданчика Cloud Test Lab, в якому розробники зможуть перевіряти свої програми на 20 найпопулярніших моделях Android.

До речі, хоча Android займає монопольне положення в мобільному світі, він не завжди першим отримує нові програми. Навіть чат Google Hangouts 4.0 з’явився у There Apple App Store раніше, ніж у Google Play Store.

Наприкінці

На жаль, вибір у мобільному світі дуже обмежений – це Android та iOS, а також Windows Phone. Але остання не має жодних перспектив – вона з’явилася у 2010 році та не подолала бар’єр популярності у 3%. «Чистий» та модифікований виробниками Android займає 57%, iOS завоювала 10% ринку, ще 30% належить звичайним мобільникам. Це одна з причин, чому нові додатки для неї з’являються в середньому через 200 днів після виходу на iOS і Android.

Популярність різних мобільних ОС

Android ще очікує на свій iPhone, а до того часу друзям та знайомим можна рекомендувати подивитися на iPhone або чекати виходу перспективних ОС, наприклад, Cyanogen, яка планує стати третьою екосистемою у світі та розбити монополію Google у мобільному світі.

2 КОМЕНТАРІ

  1. В автора останній телефон на android був, мабуть, самсунг за 2000 грн., рекомендую nexus 4 2012 року з android 5.1.1, з якого і пишу)

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися