Неділя, 16 Червня, 2024

Facebook переходить на оптичні диски

Поки споживачі забувають оптичні носії та переходять на флешки, «хмари» та жорсткі диски, Facebook вважає, що такі накопичувачі зможуть вирішити її проблеми зі зберігання даних. Компанія експериментує зі сховищами на базі формату Blu-Ray, розповів директор з технологій цієї соцмережі в інтерв’ю CNN.

Директор з апаратного забезпечення Джо Коглітор демонструє картридж з дисками Blu-Ray

Загалом користувачі Facebook завантажили до цієї соцмережі понад 400 млрд фото, і щодня до цієї цифри вони додають ще 350 млн. Ці дані зберігаються на жорстких дисках у дата-центрах, до того ж часто копіюються між декількома для зменшення затримки доступу. На забезпечення їхньої роботи витрачається величезна кількість енергії – близько 700 млн кіловат-годин на рік. Такого, наприклад, досить для задоволення потреб невеликої країни.

При цьому користувачі використовують Facebook скоріше як дисковий накопичувач для своїх файлів. Адже лише 8% завантажених фотографій генерують 82% трафіку цієї соцмережі. Знімки забувають уже через декілька днів після вивантаження на сервери Facebook.

Саме тут інженери соцмережі вирішили заощадити та розмістити малопопулярну інформацію на повільних оптичних накопичувачах Blu-Ray. Диски розміщуються в картриджах по 12 одиниць, та в разі потреби їх у зчитувач інсталює роботизований маніпулятор. В одній такій групі картриджів може знаходитись до 10 тисяч дисків загальним обсягом до петабайта. Для порівняння, топові вінчестери мають сьогодні обсяг 0,006 петабайтів.

Представники Facebook кажуть, що впровадження Blu-ray дозволило підняти надійність зберігання, оскільки вони стійкіші до пилу, води та температури, аніж жорсткі диски. При цьому вони споживають на 80% менше енергії та дозволять зменшити затрати майже вполовину.

попередня стаття
наступна стаття
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися