Учені на Хелловін запускають гру BeeMe, в якій пропонують керувати іншими людьми

Відомо, що забавка триватиме близько двох годин, але організатори кажуть, що в кінцевому підсумку її тривалість визначать користувачі.

Науковці Массачусетського технологічного інституту цього року на Хелловін вирішили розважитися в стилі антиутопії. Вони запускають онлайнову соціальну гру BeeMe, яка, за словами розробників, «має пролити світло на людський потенціал в нову цифрову еру». Але деякі експерти більше оцінюють її як черговий епізод антиутопічного серіалу «Чорне дзеркало». Слоган проекту: «Побач, що бачу я. Почуй, що чую я. Контролюй мої дії. Візьми мою волю. Будь мною».

У ніч Хелловіна актор втратить свою волю та передасть себе в руки інтернет-користувачів, які будуть керувати кожною його дією. Сюжет гри обертатиметься навколо злого штучного інтелекту на ім’я Zookd, який вирвався на свободу. Інтернет-користувачам необхідно буде разом направити актора, який є головним героєм історії, до перемоги над Zookd. «Якщо вони програють, наслідки будуть катастрофічними», – кажуть організатори.

Повний сюжет гри поки невідомий, таємницею також залишається актор та де проходитиме гра. Відомо, що забавка триватиме близько двох годин, але організатори кажуть, що в кінцевому підсумку її тривалість визначать користувачі.

Змусити актора виконати щось заборонене чи погане не вийде – організатори встановили обмеження. Недозволено усе, що порушує закон чи піддає небезпеці актора, його приватність та образ. Решта дій дозволена, й організатори кажуть, що їм самим цікаво, як розгортатимуться події.

Онлайн-гравці контролюватимуть актора двома способами. Перший – письмово віддавати команди, наприклад, «відкрий двері», «завари каву». Другий – голосування за віддані команди в стилі сайту Reddit. Актор виконає той наказ, що набере найбільшу кількість голосів. Саме тому гра має в назві слово Bee. Ім’я BeeMe звучить як «будь мною», але слово Bee означає «бджола» – інтернет-користувачі повинні поводитися разом, як бджоли у вулику.

Сам проект BeeMe розробили вісім авторів, і його створення обійшлося у $10 000. Підготовка до нього почалася в травні 2018 року з публікації матеріалів в акаунті Twitter під ім’ям @beeme_mit.

Розробники BeeMe кажуть, що це не лише весела забавка на Хелловін, а й цікавий експеримент. Адже канал комунікації визначає, що та як ми говоримо, і впливає на нас самих. Гра покаже приховану правду про людство в цифровому суспільстві.