Четвер, 29 Лютого, 2024

Чому бездротова зарядка – це нещирість, але скоро це зміниться

Сучасні флагмани рекламують опції заряджання так, наче для цього вже не потрібен дріт. Але це не так: хоча дріт не підключається до самого смартфона, він підключається до килимка під смартфоном. Фактично наявні технології бездротового заряджання обманюють, адже заряджання так само обмежене довжиною дроту. Однак скоро це може змінитися, і на ринку з’являться дійсно бездротові рішення.

Технології передачі енергії без дротів розвиваються вже більше ста років. Сьогодні для цього використовується спосіб індуктивного з’єднання, який працює на дуже коротких дистанціях. У комерційних пристроях його використовували ще з 1990-х років, наприклад, у зубній щітці Oral-B.

Для індуктивної передачі енергії необхідно зберігати тісний контакт котушок у передатчику та приймачі. Сьогоднішні технології дозволяють посунути приймач на кілька сантиметрів, але не більше. Найкраще, коли обидві котушки знаходяться максимально близько.

Наступним кроком була резонансна індуктивна передача. Вона дуже схожа на попередню індуктивну технологію, але в ній котушки передають енергію в резонансі, завдяки чому можна значно збільшити відстань передачі, але це все ще сантиметри.

У розробці сьогодні знаходяться рішення, які дозволяють зробити бездротове заряджання без прив’язки до дроту. У 2017 році Disney показав прототип кімнати, в якій одночасно бездротовим способом живили 10 пристроїв, з iPhone та настільною лампою включно. Для цього інженери вбудували в стінах масив котушок. Однак такий підхід виявився небезпечним для здоров’я: Disney прохав не стояти ближче 46 сантиметрів від центральної котушки, випромінювання якої перевищувало дозволені норми.

Компанія COTA обіцяє зарядку, схожу з Wi-Fi, з якою потрібно просто встановити передавач, і сумісні пристрої в зоні дії почнуть заряджатися. Компанія також працює над «вічною батареєю», яка поміщається в старі пристрої, наприклад, які працюють на батарейках формату AA, з метою забезпечити зворотну сумісність зі своєю бездротовою технологією.

На шляху до справжнього бездротового заряджання стоять безпека та норми регуляторів. З одного боку, такий тип зменшує ризик ураження електричним струмом. Для нього не потрібні відкриті електричні розетки. З іншого боку, магнітні поля мають негативний вплив на людину. Хоча учасники стартапу WiTricity, який займається бездротовою зарядкою, кажуть, що ризик не більше, ніж у інших бездротових технологій.

Є ще одна проблема – мініатюризація. У телефон може вміститися велика котушка, але як щодо лампочок, звукових панелей або датчиків? Чи зможемо ми розмістити ці технології в корпусі в міру того, як пристрої стають тоншими? Залишаються питання про те, чи можливо буде передавати достатню кількість електрики для живлення телевізора, комп’ютера і декількох телефонів одночасно.

Експерти вважають, що це реально. «Можливість переходити з кухні у вітальню і спальню, постійно заряджаючи телефон за допомогою безпечної бездротової технології, – ця реальність ще ближче, ніж ви думаєте», – говорить  президент і генеральний директор Energous Corporation Стівен Р. Різзон.

Він має рацію щодо того, що по-справжньому бездротова технологія вже на горизонті, і ми можемо побачити передумови до її розгортання в сьогоднішніх електромобілях. Компанія WiTricity вже випустила свої продукти на ринок. Просто поставте свій електрокар на зарядний килимок –  батарея за ніч поповниться на 100%.

Дроти довго і болісно відходять в минуле, але вперше остаточна відмова від них вже не за горами.

За матеріалами: Medium

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися