Чому Голлівуд полює на Google через ліки

На перший погляд кіношне серце США – Голлівуд, – найбільший у світі пошуковик та підпільний ринок ліків ніяк не пов’язані між собою. Однак злам Sony Pictures відкрив листування, яке розкриває таємничі зв’язки. Асоціація кіностудій Америки Motion Picture Association of America (MPAA) хоче заборонити Google видавати в пошуку посилання на піратські копії фільмів. Попередні спроби втілити це в життя не увінчалися успіхом, тому MPAA хоче зайти з іншої сторони – через ринок ліків.

Новий план MPAA у протистоянні з Google у судах США полягає в тому, щоб заборонити пошуковику видавати посилання, онлайн-рекламу та відео, в яких просуваються нелегальні ліки. Зараз дві організації намагаються відповідно запустити та зупинити судовий позов у штаті Міссісіпі. Якщо справа перейде до суду та в ній переможе MPAA, тоді це створить прецедент, який дозволить кіношникам блокувати і нелегальний медійний контент.

«Технічні засоби ті ж самі, – каже спікер MPAA Кейт Бедінгфілд. Результатом мають бути зміни в роботі функції автодоповнення адресного рядку Google та пошукових результатів, з яких мають зникнути певні слова та веб-сайти. – Ці речі Google може змінювати, щоб маніпулювати обсягами переходів на веб-сайти з нелегальним контентом будь-якого типу».

Разом простіше

Протистояння в Міссісіпі – це лише найсвіжіший приклад. А особливого розмаху воно набуло у 2010 р., коли влада США прийняла декілька лобістських законів: Stop Online Piracy Act та Protect Intellectual Property Act. Представники розважальної індустрії активної підтримували обидва документи, але супротив онлайн-активістів та крупних технологічних компаній, серед яких і Google, не дав їм запрацювати в повну силу.

Протести активістів у 2012 році проти прийняття актів Stop Online Piracy Act та Protect Intellectual Property Act. На плакатах написано: «Врятуйте інтернет, зупиніть Protect Intellectual Property Act»

Спроба MPAA об’єднатися з іншими для досягнення успіху не нова. У 2000-х роках ця організація разом з музичною індустрією почали полювання на дитячу порнографію в онлайні. Їхнє лобі змогло таким чином надавити на Конгрес США та закрити популярні тоді файлові сервіси типу LimeWire та Kazaa.

Позитивний імідж

Однак якщо не всі чиновники підтримують мотиви MPAA щодо заборони піратства кінофільмів, то з нелегальними ліками ситуація може бути протилежною. Адже населення та держслужбовці, які зможуть підняти так свій рейтинг, скоріше підтримають заборону для пошуковика на видачу посилань з нелегальними медпрепаратами. Це стосується кожного, оскільки сьогодні зайти в Google та замовити пакунок може будь-хто.

Успіху новому починанню MPAA додає не лише позитивний образ заборони незаконних ліків у масовій свідомості. Фармацевтика в США є досить впливовим сектором економіки, яка за 15 років витратила на лобіювання власних інтересів більше, ніж будь-яка інша індустрія. Загальна сума на просування своїх бажань через владу та закони вже наближається до $3 млрд.

Під натиском законів пошуковики вже змінюють свою роботу та увесь інтернет. Наприклад, Google ввів рейтинг піратства для сайтів, і такі ресурси отримують нижчі позиції в пошуковій видачі. А завдяки європейському закону на «право бути забутим» пошуковик взагалі відмовляється відкривати певні сторінки на сайтах.

Розважальній індустрії, яку представляє MPAA, цього замало, і вона хоче змусити Google піти ще далі та блокувати сайти повністю, видаляючи їх з пошукових результатів. У разі успіху це може докорінно змінити інтернет, який ми знаємо сьогодні.

За матеріалами: Washington Post

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я