Чому інтеграція стільникової мережі в годинник може виявитися ліками від смартфонної залежності

Apple не є першою, хто вбудував стільниковий модуль у годинник, але компанія, як вона вміє, розбурхала ЗМІ.

Цього року Apple окрім звичних iPhone презентувала ще один смартфон. Це її годинник Watch, який отримав підтримку стільникової мережі. І він може виявитися ліками від смартфонної залежності.

годинник

Не секрет, що прив’язаність користувачів до своїх мобільних зростає і вже переходить комфортну межу. За опитуваннями, близько 46% власників смартфонів кажуть, що вони не можуть без них жити. Це приносить багато побічних ефектів:

  • спотворений сон: 63% опитаних у віці від 18 до 29 років засипають разом зі смартфоном. Це не дуже добре: погляд в екран мобільного за своїм впливом на сон перевищує чашку подвійного еспресо;
  • порушення уваги: концентрація уваги користувачів сьогодні коротша, аніж у золотої рибки;
  • ізоляція: якість людських стосунків та рівень довіри між партнерами стають нижчими, коли поруч лежить смартфон. Гаджетом навіть не потрібно користуватися у цю мить;
  • роздратованість і депресія: дослідження показують, що перебування завжди онлайн веде до збільшення роздратування та переходу в депресивний стан. У середньому постраждалі від гаджетів проводять з ними по 68 хвилин на день, тоді як здорові люди витрачають на них лише по 17 хвилин;
  • стрес: використання смартфонів збільшує рівень стресу. Дослідники припускають, що це через необхідність бути онлайн та бути постійно готовим відповісти на лист, послання тощо. Одним з наслідків такого стресового стану є так звані фантомні вібрації, коли здається, що телефон вібрує, але насправді нічого немає.

Перераховані наслідки є лише вершиною айсбергу – смартфони також пов’язані з ожирінням, болями в спині, пошкодженням нервів, ДТП та багатьма іншими неприємностями.

Очевидною відповіддю на високу залежність від смартфонів є проведення так званої цифрової детоксикації. Однак сьогодні вона в багатьох випадках неможлива – залежність настільки сильна, що миттєва відмова від гаджетів викликає багато негативних наслідків – стрес, паніку, відчуття глибокої ізоляції тощо. Сьогодні необхідно вчитися виживати в епоху цифрової тривоги.

Як годинник, що є смартфоном, допоможе позбутися залежності від смартфона?

Цікавим виходом з цифрової залежності можуть бути годинники Apple Watch останнього покоління. Їхнє останнє покоління отримало вбудований модуль стільникового зв’язку LTE, що фактично перетворило їх на смартфон. З цього годинника тепер можна робити всі звичні завдання – перевіряти пошту, дзвонити, користуватися месенджерами тощо. Apple не є першою, хто вбудував стільниковий модуль у годинник, але компанія, як вона вміє, розбурхала ЗМІ.

Тож як смартфон допоможе забути смартфонну залежність? Відповідь криється у розмірі – годинник Watch має діагональ екрана в 1,4 дюйми.

Коли ви берете до рук смартфон, ви отримуєте 5, 5,5 чи навіть 6 дюймів дисплея. Великі шанси, що після перевірки пошти якось само-собою відкриється браузер, в якому зникне півгодини. Або запустяться Twitter, Facebook, Snapchat, Instagram тощо. Звичайна річ на смартфоні з великим екраном – почати робити щось одне, а закінчити зовсім іншим.

Крихітний дисплей годинника не надає багато вільного місця, тому на ньому робота виконується за необхідності. Потрібно перевірити пошту – запустили відповідний додаток, почитали листи та закрили його. З годинником-смартфоном не доводиться боятися, що якесь важливе повідомлення чи дзвінок залишаться поза увагою. Власник завжди на зв’язку, однак менша зручність крихітного екрана означає, що на нього витрачатимуть менше часу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я