Чому інтеграція стільникової мережі в годинник може виявитися ліками від смартфонної залежності

Apple не є першою, хто вбудував стільниковий модуль у годинник, але компанія, як вона вміє, розбурхала ЗМІ.

Цього року Apple окрім звичних iPhone презентувала ще один смартфон. Це її годинник Watch, який отримав підтримку стільникової мережі. І він може виявитися ліками від смартфонної залежності.

годинник

Не секрет, що прив’язаність користувачів до своїх мобільних зростає і вже переходить комфортну межу. За опитуваннями, близько 46% власників смартфонів кажуть, що вони не можуть без них жити. Це приносить багато побічних ефектів:

  • спотворений сон: 63% опитаних у віці від 18 до 29 років засипають разом зі смартфоном. Це не дуже добре: погляд в екран мобільного за своїм впливом на сон перевищує чашку подвійного еспресо;
  • порушення уваги: концентрація уваги користувачів сьогодні коротша, аніж у золотої рибки;
  • ізоляція: якість людських стосунків та рівень довіри між партнерами стають нижчими, коли поруч лежить смартфон. Гаджетом навіть не потрібно користуватися у цю мить;
  • роздратованість і депресія: дослідження показують, що перебування завжди онлайн веде до збільшення роздратування та переходу в депресивний стан. У середньому постраждалі від гаджетів проводять з ними по 68 хвилин на день, тоді як здорові люди витрачають на них лише по 17 хвилин;
  • стрес: використання смартфонів збільшує рівень стресу. Дослідники припускають, що це через необхідність бути онлайн та бути постійно готовим відповісти на лист, послання тощо. Одним з наслідків такого стресового стану є так звані фантомні вібрації, коли здається, що телефон вібрує, але насправді нічого немає.

Перераховані наслідки є лише вершиною айсбергу – смартфони також пов’язані з ожирінням, болями в спині, пошкодженням нервів, ДТП та багатьма іншими неприємностями.

Очевидною відповіддю на високу залежність від смартфонів є проведення так званої цифрової детоксикації. Однак сьогодні вона в багатьох випадках неможлива – залежність настільки сильна, що миттєва відмова від гаджетів викликає багато негативних наслідків – стрес, паніку, відчуття глибокої ізоляції тощо. Сьогодні необхідно вчитися виживати в епоху цифрової тривоги.

Як годинник, що є смартфоном, допоможе позбутися залежності від смартфона?

Цікавим виходом з цифрової залежності можуть бути годинники Apple Watch останнього покоління. Їхнє останнє покоління отримало вбудований модуль стільникового зв’язку LTE, що фактично перетворило їх на смартфон. З цього годинника тепер можна робити всі звичні завдання – перевіряти пошту, дзвонити, користуватися месенджерами тощо. Apple не є першою, хто вбудував стільниковий модуль у годинник, але компанія, як вона вміє, розбурхала ЗМІ.

Тож як смартфон допоможе забути смартфонну залежність? Відповідь криється у розмірі – годинник Watch має діагональ екрана в 1,4 дюйми.

Коли ви берете до рук смартфон, ви отримуєте 5, 5,5 чи навіть 6 дюймів дисплея. Великі шанси, що після перевірки пошти якось само-собою відкриється браузер, в якому зникне півгодини. Або запустяться Twitter, Facebook, Snapchat, Instagram тощо. Звичайна річ на смартфоні з великим екраном – почати робити щось одне, а закінчити зовсім іншим.

Крихітний дисплей годинника не надає багато вільного місця, тому на ньому робота виконується за необхідності. Потрібно перевірити пошту – запустили відповідний додаток, почитали листи та закрили його. З годинником-смартфоном не доводиться боятися, що якесь важливе повідомлення чи дзвінок залишаться поза увагою. Власник завжди на зв’язку, однак менша зручність крихітного екрана означає, що на нього витрачатимуть менше часу.