Від вбудованого в Android антивірусу Google Play Protect майже немає користі

Антивірус Google Play Protect версії 8.1 на тестовій платформі Android 6.0.1 зміг перехопити лише 65,8% шкідливих програм

Google запевняє, що вбудований нею в кожен гаджет Android антивірусний захист Google Play Protect є працездатною системою безпеки. Однак нещодавнє дослідження AV-Test показує, що на практиці від нього майже немає користі. У рейтингу антивірусів для Android він посів останнє місце, перехопивши лише дві третини нових шкідливих програм.

Google Play Protect

Антивірус Google Play Protect версії 8.1 на тестовій платформі Android 6.0.1 зміг перехопити лише 65,8% шкідливих програм. Також часто він пропускає віруси, які вийшли менше місяця тому – рівень виявлення 79,2%.

Усього у тестуванні брали участь 20 мобільних антивірусів. Шість із них успішно перехоплювали 100% новітніх шкідливих програм. Ще вісім впоралися на 99%. 13 із 20 захисних рішень перехопили всі шкідливі програми місячної давнини, і, крім Google Play Protect, ніхто не показав результати нижче 93%.

Google Play Protect – це рішення, яке постійно контролює встановлені на смартфоні чи планшеті додатки. У Google кажуть, що воно надає захист від шкідливих утиліт, які в Google Play регулярно виявляють сотнями. Лише за останні кілька місяців Google видалила 300 таких додатків, які спричинили наймасовішу атаку DDoS на базі гаджетів Android. Пошуковий гігант не надав список видалених утиліт.

Google Play Protect не є новим і роками працював під назвою Safety Net. За даними інженерів пошукового гіганта, він щодня сканує 400 мільйонів гаджетів та перевіряє 6 мільярдів додатків. Для користувачів це виглядає так, що однієї миті зі смартфона без попередження та інших повідомлень зникає додаток. Загальне пояснення – його Google визнав шкідливим чи неякісним. Подробиці роботи цієї системи читайте в матеріалі «Чому раптово зникають додатки з Android та як це працює».