NASA хоче висадити людей на Марсі у 2033 році

Деякі експерти хвилюються, що NASA не впорається до поставленого дедлайну

У космічному агентстві NASA показали свої плани щодо виходу людства за межі нашої планети. До 2024 року космонавти мають повернутися на Місяць. А вже до 2033 року вони мають побувати на Марсі. Про плани NASA розповів нещодавно адміністратор цієї агенції Джим Брайденстін.

Менеджер наголосив, що з такими строками розробка ракет та технологій повинна просуватися швидше. «Ми хочемо досягнути Марсу до 2033 року, – розповів він на слуханні в Конгресі США. – Ми можемо пришвидшити висадку на Червоній планеті, пришвидшивши висадку на Місяці. Місяць дасть основу».

Дата 2024 є значною мірою політичною – її призначив президент США Дональд Трамп, оголосивши, що людина має повернутися на Місяць та скоротивши термін на чотири роки. У 2024 році буде останній рік президентства Трампа.

Деякі експерти хвилюються, що NASA не впорається до поставленого дедлайну. Як аргументи вони наводять суттєві затримки у розробці нової важкої ракети Space Launch System. Її створенням займається аерокосмічний гігант Boeing.

Місія на Марс буде довгою сама по собі і складе щонайменше два роки, враховуючи дистанцію, яку потрібно подолати до цієї планети. Лише в один бік космонавтам доведеться летіти шість місяців. Для порівняння, на Місяць можна висадитися вже за три дні після запуску із Землі.

На Марс найкраще летіти, коли Червона планета розміщується на одному боці із Землею відносно Сонця. Це трапляється приблизно кожні 26 місяців, тому оптимальними вікнами будуть роки 2031, 2033 і так далі. Рік 2033 вибрали ще у 2017 році, коли проробляли плани NASA на найближче десятиліття.

Поки що в NASA думають, як видобувати та використовувати тонни льоду на південному полюсі Марсу. «Водяний лід дає кисень для дихання, воду для пиття та пальне, – говорить Брайденстін. – Мета, звісно, не лише висадити людей на поверхні. Мета довести, що ми можемо жити та працювати на іншій планеті».