Чому кредитні картки з чіпами не зупинять онлайн-шахрайство

Картки з чіпом називаються EMV– абревіатура назв платіжних систем Europay, MasterCard, Visa.

Платіжні системи проводили масивні рекламні кампанії, закликаючи відмовлятися від кредитних карток з магнітною стрічкою на користь карток з чіпом. Однак статистика показує, що перехід на них не зменшив рівень онлайн-шахрайства з платіжними картками.

Картки з чіпом називаються EMV– абревіатура назв платіжних систем Europay, MasterCard, Visa. Головним завданням від їхнього впровадження повинно було стати зменшення рівня підробок карток. Адже до цього часу технології зчитування магнітної стрічки стали доступні за відносно невеликою ціною.

План спрацював майже ідеально. У Visa відзвітували, що оплати картками EMV знизили рівень шахрайства на 75% за період з вересня 2015 року по березень 2018.

Проблема лише в тому, що люди все менше розплачуються особисто, а кількість онлайнових транзакцій зростає. «Зі зменшенням кількості особистих оплат та збільшенням кількості онлайнових транзакцій загальна кількість шахрайства зростає, – говорить старший віце-президент Visa Маргарет Рейд. – У 2017 році збільшення сягнуло 3%».

Visa не публікує матеріали щодо шахрайських операцій, однак ці дані опублікувала дослідницька компанія U.S. CNP. Її звіт показує, що у 2015 році втрати складали $3,2 млрд, в 2018 – уже $4,4 млрд, а до 2020 року вони сягнуть $5,9 млрд.

«Якщо ви хочете уявити собі шахрайство, подумайте про повітряну кульку. Ви можете її стискати, але повітря просто перетече в іншу зону, – говорить спікер MasterCard Робін Котеллі. – Це те, що ми спостерігаємо з приходом нових технологій у магазини та онлайн».

Від шахрайства з картками в онлайні не рятує популярний спосіб захисту за допомогою PIN-коду. При оплаті на сайтах його майже ніколи не потрібно вводити.

Майбутні системи захисту, наприклад, розроблювана Visa технологія вбудованих датчиків відбитків, також не допоможе захиститися від онлайн-шахраїв.

Платіжні системи сподіваються, що захиститися від шахрайства в онлайні допоможе штучний інтелект. Він повинен буде за різними ознаками вирішувати, чи виконує платіж власник картки, або це шахрайська операція. Наприклад, платіж заблокують, якщо вашою карткою розплатяться в магазині, в якому ви ніколи не купували. Або коли купівля відбувається в незвичний для вас час чи є якісь інші ознаки, відмінні від вашого звичного шаблону.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я