Субота, 9 Грудня, 2023

Star Knight – неокласика платформерів

Жанр платформер можна назвати одним із найбільш антистресових. Тільки в платформері вбивство монстрів і смерть персонажа може виглядати комічно і ненав’язливо, а збирання монет перетворюється на справжню золоту лихоманку. Одним із найкращих представників цього жанру є Star Knight – звичайний, але водночас дуже своєрідний платформер з елементами РПГ.

Приємна графіка і заспокійлива музика

Творці Star Knight використали безпрограшний варіант – просту, але красиву «тіньову графіку», яка не дратує і не вантажить відеочіп. Доповнивши її яскравими лініями, художники змогли створити унікальний стиль, який поєднує дух фентезі і технічний «холодний» космос. Сюди входять і комічні монстри, і явно «казковий» персонаж і, звичайно ж, красиві фони, які переносять гравця в неймовірно далекий світ.

З технічного боку все якісно, без «мила» і з адекватною анімацією. Щодо анімації виявився невеликий баг на 8-му рівні, але він, схоже, прив’язаний до конкретного місця, і більшість гравців його навіть не помітить.

Музика теж сприяє зануренню в атмосферу гри і затягує з перших секунд. Тотальний антистрес.

Уміле поєднання жанрів

Геймплей Star Knight поєднує платформер й елементи РПГ, причому від платформера гра взяла все найкраще. Тут вам і скрині зі скарбами, за якими потрібно неабияк полазити, і різні пастки, і тимчасові платформи, і різні типи супротивників – нудьгувати не доведеться.

Рольові елементи стосуються прокачування персонажа і його озброєння. Загальна кількість спешл-скілів, які може відкрити герой, обчислюється декількома десятками, а до того пропонують добру дюжину мечів з різним дизайном, дамагом та ефектами. РПГ-складова розвинена порівняно слабо, але вона покликана доповнити платформер, а не змагатися з ним, і зі своїм завданням справляється чудово.

Трохи про технічну сторону

Система управління типова для платформера – дві кнопки руху, кнопка стрибка, кнопка удару й іконки спешл-скілів. Усе це упаковано в зручний прозорий худ, який не відволікає від проходження й органічно доповнює графіку. Правда, у метушні бою іконки скілів легко переплутати, але це скоріше справа звички.

Порадувало, що гра не закликає до донату при кожному зручному випадку. Навіть без купівлі золота або досвіду можна цілком спокійно грати, «залипати» на рівнях не доведеться , оскільки руки вирішують більше, ніж шмот. Щоб компенсувати цей момент, розробники ввели обов’язкову рекламу – 30-секундне відео після кожного рівня. З одного боку терпимо, з іншого – швидко починає дратувати.

Арена зі справжнім слешером

Star Knight пропонує режим Арени, що для платформера нетипово. У цьому режимі гравця закидають на замкнуту локацію, з якої не можна втекти, і хвилями посилають до нього монстрів. У принципі при певній кмітливості навіть новачок зможе впоратись з 1-2 хвилями, але все ж до відкриття 2-3 скілів робити там нічого – дуже швидко непрокачаного героя з’їдають.

На Арені платформер починає нагадувати справжній слешер, в якому «лицареві» потрібно своїм вірним мечем винищувати натовпи монстрів, щоб пройти рівень. Не можу сказати, наскільки це вдала ідея, але і роздратування вона не викликає.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися