Чому майбутні iPhone знову можуть стати секретом: як Apple бореться з витоками

Історично витоки про Apple відбувалися з фабрик у Китаї

Найдорожча компанія планети дуже серйозно підходить до секретності своїх майбутніх продуктів, але про її останні новинки ми дізнаємося задовго до їхнього виходу. Це може змінитися, якщо судити з презентації для внутрішнього користування «Зупинити витоки – втримати конфіденційність в Apple». Команда безпеки в Apple складається з колишніх агентів ФБР та АНБ.

Apple

Одна з таких команд під назвою New Product Security (NPS) є гіперсфокусованою групою в підрозділі глобальної безпеки. Вона займається тими витоками, які ще не сталися, і зупиняє їх. Інша команда безпеки вистежує тих, хто відповідальний за витоки, на що іноді йдуть роки.

Зупинка витоків у Apple є глобальним завданням, тому її система безпеки простягається від заводів у Китаї до кампусів у США. Співробітники цих груп працювали у місцевих відділах поліції, були агентами ФБР, Національного агентства безпеки США, Секретної служби, військовими.

Один з таких – Майкл Ровінс, старший менеджер команди NPS, який до цього чотири роки працював спеціальним агентом Секретної служби, а ще раніше сім років був військовим армії США. Його колега з NPS Адам Найт також був агентом Секретної служби вісім років, а також працював в армійській розвідці шість років. Пітер Бентлі до NPS працював командиром групи у приватній військовій компанії Raytheon. Раян Гарві до NPS три роки був аналітиком Державного департаменту США. Лаура Деннінг до NPS сім років була програмним менеджером в Оборонному розвідувальному управлінні.

У 2016 році ці та інші співробітники впіймали двох людей у каліфорнійському кампісі Apple. Вони були джерелами деяких витоків, а розслідування по ним тривало три роки.

Один з цих викритих робітників, за словами директора підрозділу світових розслідувань Apple Лі Фрідмана, кілька років працював в онлайновому магазині Apple. Інший працював близько шести років на підрозділ iTunes.

Обидва ці співробітники постачали інформацію блогерам. Працівник онлайнового магазину спілкувався з блогерами безпосередньо через Twitter. Спершу, каже Фрідман, спілкування було «невинним». Але потім воно переросло в неприйнятні дискусії.

Співробітник iTunes став джерелом витоків через те, що він давно дружив з одним блогером. Фрідман каже, що це була справжня дружба, яка почалася до того, як один з них влаштувався в Apple. Але замість обмеження тем для розмов друзі швидко почали обговорювати заборонене.

«Для робітника це виглядає як нещасний випадок. Блогер це бачить як поглиблення взаємовідносин, – каже Фрідман. – Люди, які виступають твоїми друзями, будуть робити так, що робітник почуватиметься дуже добре. Проте ви знаєте, що блогер отримує кліки в інтернеті завдяки інсайдерській інформації про Apple».

Історично витоки про Apple відбувалися з фабрик у Китаї. Сьогодні це джерело майже зникло після посилення команд безпеки. Тепер найбільшою дірою вважаються американські кампуси компанії.

«Це стало суттєвим питанням для Тіма Кука, – каже віце-президент підрозділу iPod, iPhone та iOS Грег Йосвяк. – Але це повинно бути важливим для кожного в Apple, ми не будемо цього більше терпіти. Якщо ви видаєте інформацію, вам тут не місце. Якщо ви видаєте інформацію, ви шкодите компанії. Якщо ви видаєте інформацію, ви шкодите людям навколо себе. Я вірю, що коли ми наймаємо розумних людей, вони думатимуть про це, вони розумітимуть це, і вони робитимуть правильно – триматимуть рот на замку».

Багато з так званих витоків відбуваються також випадково. Це може статися, наприклад, коли співробітник Apple відправляє пошту чи запрошення на зустріч помилковим людям. Адже в компанії, наприклад, працює багато людей з однаковими іменами. «Це часто трапляється, – каже Фрідман. – Для цього ми навіть організували підрозділ швидкого реагування. Він відкликає помилкові листи, а потім розбирається, хто що знає та бачив».

За матеріалами: The Outline

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я