Чому писати SMS за кермом небезпечно

Учені пояснили, чому не треба писати повідомлення за кермом. Досі вважалося, що SMS небезпечні тому, що змушують відволікатися. Але водії так само часто приділяють увагу й іншим діям, і це рідше призводить до фатальних наслідків. Учені вияснили, що водій, який відволікся на логічні завдання або переживання, керує рівніше, ніж той, хто дивиться на екран телефона.

Такого висновку дійшли дослідники Інституту транспорту Техаського університету A&M 76 та Університету Х’юстона, пише Slashgear.com. Вони проводили експеримент із 59 добровольцями, коли ті їхали по одній і тій же частині того ж шосе, кожного разу в різних умовах. Перший раз водії були зосереджені на керуванні авто, другий – вирішували нескладні задачки, третій – відповідали на питання, що викликають емоційний відгук, а в четвертий їм потрібно було вести машину і писати SMS.

Усі три чинники – розумова і емоційна активність, а також листування – відволікають від дороги. Рух рук на кермі стає нервовим і смиканим, але до серйозних наслідків це призводить тільки у випадку із SMS. Відволікаючись на переживання або логічні завдання, водій веде машину рівніше, ніж той, хто дивиться на екран телефона.

Дослідники пояснюють такі результати тим, як працює передня частина поясної звивини кори головного мозку. Щоб вона реєструвала помилки, їй необхідна інформація двох видів: зорова (водій дивиться на дорогу) і моторно-сенсорна (руки лежать на кермі). Якщо ми не відволікаємося на екран мобільника, обмін такою інформацією становить замкнутий ланцюг. Водії розривають його, коли однією рукою кермують, іншою натискають на кнопки, кидаючи очима на дорогу і телефон.

У майбутньому транспортні засоби можуть обладнати детекторами, які розпізнають, коли водій відволікається на основі того, як він тримає рульове колесо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я