Вівторок, 25 Червня, 2024

Чому пошук в онлайні – це вже не про Google

Колись Google був уособленням життя в онлайні. Якщо цей пошуковик не міг запропонувати відповідь на пошуковий запит, це означало, що потрібної інформації не існує. Але сьогодні більшість життя в онлайні відбувається без Google, і навіть пошук в інтернеті – це вже не про Google.

«Довгий час пошук нагадував мішок зі словами, – каже експерт пошукових систем у Gartner Стівен Еммот. – Google процвітав, бо його мішок зі словами був найбільшим, і він міг витягнути потрібне швидше за конкурентів».

Гігантський розмір інтернету означає, що в ньому досі є багато інформації, яку потрібно індексувати. Але в минулому дані переважно залишалися на своєму місці. Сьогодні, каже Еммот, пошук став значно складнішим. Замість простого перегляду статичних веб-сторінок ми нині шукаємо кохання онлайн, викликаємо таксі, торгуємо на аукціонах, дивимося фільми та робимо багато інших справ. «Так чи інакше, якщо ви користуєтеся додатками, ви використовуєте різні пошукові двигуни та сервіси», – говорить експерт.

Аналітики вже тривалий час говорять, що Google здає позиції, і на його позиції вже мітять нові кандидати, наприклад, Elastic та Solr. «Пошук у минулі дні означав друкування тексту. Сьогодні вже не так, – каже засновник Elastic Шей Бенон. – Пошук може охоплювати свайпи, рухи пальцями по екрану, діалог з додатком». Elastic розробляє пошукові технології для таких сервісів, як Tinder, eBay, Uber, Lyft, Netflix.

Механіка пошуку правильної відповіді дуже різна, каже Бенон. Наприклад, у додатку для онлайн-знайомств Tinder при свайпі вправо (знак, що людина сподобалася) запускається механізм пошуку схожих даних у масиві параметрів, що постійно змінюється. Сервіси автоперевезень Uber та Lyft також повинні шукати схожість за географічними координатами, на додаток до вподобань пасажирів та водіїв. Netflix та eBay теж роблять багато дій, щоб знайти найкращу відповідь для своєї масивної бази користувачів.

За матеріалами: BBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися