Чому смартфони роблять розмиті фотографії

Крихітна камера в мобільнику з легкістю замінить бюджетний фотоапарат і радуватиме незвичайними фотографіями. Частина з них, правда, може виявитися розмитою, і щоб таких знімків було якомога менше, дізнайтеся про чотири основні причини, які до цього призводять.

1. Брудна лінза

Експерти Phone Arena зробили дві фотографії на телефон, у якого об’єктив був спершу забруднений, а потім його почистили. Різницю можна побачити без прискіпливого вивчення знімків: правий більш розмитий за лівий.

2. Хибний фокус

Сучасні смартфони використовують у більшості контрастну технологію автофокусу (про неї та інші читайте в матеріалі «6 популярних технологій автофокусу в камерах»). Вона дешева і придатна для будь-якого фотомодуля, але за це доводиться розплачуватися підвищеною кількістю помилок. Ось, наприклад, камера сфокусувалася на фоновому об’єкті замість іграшки на передньому плані:

3. Рух камери

Одна з найчастіших причин розмитих фотографій – тремтіння рук. Камера мобільника при цьому рухається, і кадр розмазується по всій площі знімку. Це особливо помітно на знімках при слабкому освітленні, коли смартфон збільшує витримку, щоб захопити якомога більше світла.

4. Швидкі об’єкти в кадрі

Навіть із чистою лінзою, правильним фокусуванням та зафіксованою камерою знімки можуть все одно виходити розмитими. Причина така сама – рух, але не фотосенсора, а самих об’єктів у кадрі. Якщо хочете знімати перегони чи проїзд транспорту повз, тоді варто це робити в яскравий сонячний день, коли кількість світла максимальна, і телефон встановлює мінімальну витримку.

Фотографії: Phone Arena

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я