Середа, 22 Травня, 2024

SMS відходить у минуле

Технологія SMS – одна з найпопулярніших послуг мобільного зв’язку, незважаючи на своє 20-річчя. Однак і вона здає позиції перед новими рішеннями – інтернет-месенджерами.

На всій планеті щосекунди пересилається близько 200 тисяч SMS. Проте прогнози експертів Economist невтішні: уже до кінця року очікується, що користувачі будуть відправляти 20 мільярдів SMS щодня, і далі популярність послуги буде тільки знижуватися. Зменшення кількості SMS, яка раніше активно зростала, сталося в час появи месенджерів, зокрема WhatsApp. Починаючи з 2011 року кількість відправлених коротких текстових повідомлень почала падати. Спочатку ці сервіси фокусувалися на молодих людях, які обмінюються повідомленнями. Проте зручність використання даних служб швидко зробила їх популярними серед користувачів будь-якого віку.

SMS все ще виграє завдяки своїй універсальності – службу підтримує будь-який телефон. Але месенджери пропонують багато інших зручностей, наприклад, доступ до своїх повідомлень на комп’ютері, відсутність обмеження на розмір повідомлення та тип відправлених файлів. Експерти прогнозують, що зростання популярності смартфонів і поширення мобільного інтернету може привести до практично повної відмови від SMS як засобу спілкування.

До речі, перше в історії SMS-повідомлення з текстом «Merry Christmas» відправили не з телефона, а з комп’ютера на телефон. Тестування системи SMS-повідомлень зайняло кілька тижнів, після чого перший у світі сертифікований SMS-центр Vodafone ввели в дію. Хоча сам оператор каже, що почав використовувати SMS для внутрішніх комунікацій ще раніше. Це сталося у 1992 році, але справжній бум коротких повідомлень розпочався у 1995 році, коли з’явився вибір телефонів з підтримкою цієї функції.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися