Європа готується до 5G

Зв’язок 5G стане наступним значним кроком у бездротовому пересиланні інформації, вважають спеціалісти. Щоб дізнатися, на скільки саме п’яте покоління зв’язку змінить світ, компанія Ericsson розгортає дві дослідні мережі. Вони дозволять спеціалістам вивчити особливості нових рішень та підготувати їх до масового розгортання.

Допомагатимуть Ericsson університети Kings College в Лондоні та Technische Universitаt в Дрездені. У Лондоні створять обладнану сенсорами інтернет-лабораторію, в якій будуть розробляти, тестувати та адаптувати до реальних умов бездротові технології 5G. У дрезденській 5G Lab Germany займатимуться рішеннями, що забезпечують мінімальну затримку і високу надійність з’єднань.

Такі технології особливо актуальні для машин на автопілоті, «розумних» енергосистем та надшвидкого мобільного інтернету. Глава Ericsson у Західній і Центральній Європі Вальтер Д’Авіно вважає, що розвиток технологій зв’язку п’ятого покоління стане основою для створення цифрової економіки в найближчі два десятиліття.

Проекти Ericsson в Лондоні та Дрездені не єдині. Компанія займається подібними також інших університетах, серед яких Royal Institute of Technology, Chalmers University of Technology і Lund University в Швеції.

Інші організації також вивчають можливості 5G. У Фінляндії дослідний центр VTT та Університет міста Оулу розгортають тестову мережу, яка буде відкрита для публічного доступу. Нею зможе скористатися кожен відвідувач університету, що дозволить перевірити роботу системи за наявності великої кількості абонентів.

Пропускна здатність бездротових мереж 5G зросте більш ніж у 1000 разів порівняно з можливостями актуальних нині мереж LTE (4G) і перевищить 10 Гбіт/сек. Експерти аналітичного агентства OVUM вважають, що цей рік стане початком 5G на перших телеком-ринках. Вони прогнозують, що це будуть Японія і Південна Корея, а також, можливо, Китай. Україна теж має всі шанси отримати п’яте покоління зв’язку серед перших, адже оператори обіцяють 4G уже через рік.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я