Чому телефон та інші гаджети бояться морозів

Електроніка любить комфортні умови

Зима 2019 року не збирається просто відступити, і наприкінці лютого синоптики обіцяють повернення сильних морозів. Для власників електроніки це означає чергові збої в роботі та неможливість користуватися нею. Якщо цікаво, чому техніка без рухомих механічних частин боїться холодів, – читайте далі.

Батареї

Одним з головних елементів в електроніці, який всіляко залежить від погоди, є акумулятор. Батареї сучасних гаджетів віддають енергію за допомогою хімічних реакцій, швидкість протікання яких регулюється температурою. Кожні 10 градусів Цельсія змінюють швидкість хімічних реакцій приблизно вдвічі.

Літій-іонні батареї також особливо бояться низьких температур через те, що мають низький внутрішній електричний опір. У звичайних умовах це добре, оскільки менше енергії акумулятора йде на його розігрів. Однак це також не дозволяє батареї нагріватися при роботі в холодних умовах.

Найкращі результати ємності та довговічності літій-іонні акумулятори показують при температурі 20° C. При температурі –20°C ємність батареї складає 50% від нормального рівня.

Екрани

Дисплеї LCD є головним типом сьогодні, і в їхній основі лежить механічний рух молекул. Зі зниженням температури молекули рідких кристалів збільшують свою в’язкість та рухливість. Ефект помітний відразу при мінусових температурах – швидкість оновлення картинки на екрані зменшується, з’являються шлейфи та розмазування. Більшість екранів LCD повністю замерзають при –40 градусів Цельсія.

Сенсори

Якщо трапиться так, що батарея та екран не замерзнуть першими, наступними від холоду можуть відмовити датчики – гіроскоп, осцилятор тощо. Повної відмови сенсорів навряд чи вдасться дочекатися – для цього необхідні дуже екстремальні умови. При типових морозах датчики будуть працювати, але даватимуть погіршені результати. Наприклад, осцилятор, який є серцем будь-якого електронного гаджета, змінює частоту свого коливання. Це відразу проявиться у відставанні годинника від поточного часу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я