Неділя, 23 Червня, 2024

Чому варто періодично вимикати смартфон

Вимкнення екрану смартфона після натиснення кнопки живлення лише переводить гаджет у режим пониженого енергоспоживання, але не вимикає його повністю. Дослідження показують, що понад 50% власників смартфонів ніколи не вимикають свої телефони. Тривала постійна робота шкодить продуктивності гаджета і тому девайс варто періодично вимикати.

Фахівці рекомендують вимикати телефон принаймні раз на тиждень. Вимкнувши його, зачекайте пару хвилин, перш ніж знову ввімкнути його. Таким чином можна швидко повернути гаджету частину його продуктивності.

Зниження продуктивності при тривалій неперервній роботі телефону пов’язане з витоком пам’яті та кешуванням. Витік пам’яті є поширеною проблемою в програмах, а кешування – є способом підвищити продуктивність додатку. Це призводить до того, що програми та операційна система споживають дедалі більше оперативної пам’яті.

При тривалій неперервній роботі телефону у нього залишається дедалі менше вільної оперативної пам’яті. Тому коли користувач запускає черговий додаток операційна система має спершу стиснути усі додатки в оперативній пам’яті, звільнивши місце для нової, що займає певний час. З точки зору користувача – телефон сильно гальмує.

Переконатися у тому, що при тривалій роботі у смартфона зменшується обсяг доступної оперативної пам’яті можна будь-яким додатком, що показує вільну оперативну пам’ять. Наприклад, Cool Tool, який виводить індикатор поверх усіх поточних програм.

Вимкнення телефону дозволяє запустити програми наново, звільнивши пам’ять, яку вони захопили внаслідок витоку пам’яті. Також при вимкненні операційна система очищує кеш у оперативній пам’яті.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися