П’ятниця, 12 Липня, 2024

Фітнес-трекери відносно точно рахують пульс, але не придатні для підрахунку калорій

Вчені зі Стенфордського Університету, з’ясували, наскільки можна довіряти показанням носимої електроніки. Вони з’ясували, що усі фітнес-трекери мають похибку при підрахунку пульсу. І якщо частоту серцебиття деякі з цих гаджетів рахують відносно точно, то з підрахунком витрачених калорій суттєві проблеми у всіх.

трекери

Науковці провели дослідження семи популярних сьогодні фітнес-гаджетів. Свої результати вони опублікували в медичному журналі Journal of Personalized Medicine. «Люди приймають життєво важливі рішення залежно від даних, які надають ці гаджети», – каже один з авторів дослідження Іон Ешлі.

Науковці перевірили точність роботи таких девайсів як Apple Watch, Basis Peak, Fitbit Surge, Microsoft Band, MIO Alpha 2, PulseOn та Samsung Gear S2. Вони також звірили їхні покази з даними від спеціалізованого медичного приладу.

У дослідженні брали участь 60 волонтерів, серед яких було 31 жінок та 29 чоловіків. Вони виконували 80 фізичних тестів – біг, поїздки на велосипеді тощо. На руках у учасників було по чотири гаджети. Одночасно з цим їхні покази записували 12 електрокардіографів та калориметрів. Прийнятний рівень похибок носимих девайсів відносно спеціалізованих приладів вчені встановили на рівні 5%.

Годинник Apple Watch виявився найточнішим рахівником пульсу – його похибка не перевищила 2%. Після нього йшли Basis Peak та Fitbit Surge. Гаджет Samsung’s Gear S2 гірше всіх міряє пульс – його похибка була 6,8%, що перевищує допустимий ліміт.

З підрахунком витрачених калорій не впорався жоден із досліджених гаджетів. Найточніший девайс – Fitbit’s Surge – показав точність на рівні 37,4%. Найгірше себе проявив гаджет PulseOn – його рівень похибок склав 92,6%. Девайси точніше вимірювали калорії, коли користувачі ходили або бігали. Найгірший режим для таких носимих пристроїв – сидіння. Тут вони в 52,4% випадках помиляються та не можуть сказати, скільки калорій витратив користувач.

«Виміри пульсу виявилися краще, ніж ми очікували, – говорить Ешлі. – Але витрати енергії виходять далеко за допустимі межі. Це мене здивувало». Дослідники поки не можуть пояснити, чому носимі гаджети настільки погано вимірюють спожиті калорії. Однією з причин, на їхню думку, можуть бути проприєтарні алгоритми підрахунку. Вони вираховують калорії непрямо, використовуючи вік, вагу, зріст та інші параметри користувача. У той же час пульс заміряється безпосередньо.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися