Середа, 24 Липня, 2024

Чому зарядний килимок Apple AirPower скасували, так і не випустивши

У 2017 році Apple оголосила про підготовку свого нового продукту – зарядного килимка AirPower. Але дочекатися його не вдалося: із найбільш довгоочікуваного продукту Apple він відразу перейшов у статус тих, які не існують. Його скасували, так і не випустивши жодного екземпляра. Ось можливі причини цього.

Офіційне оголошення Apple озвучив віце-президент з апаратної частини Ден Річчіо: «Після багатьох зусиль ми дійшли висновку, що AirPower не досягне наших високих стандартів, і ми скасували проект. Ми вибачаємося перед тими користувачами, які чекали на нього. Ми віримо, що майбутнє є бездротовим, і віддані просуванню бездротових технологій».

Затримки – звична річ

Не всі, але більшість продуктів Apple була доступна для користувачів у той самий тиждень, у який відбулася їхня презентація. Однак часто у Apple були промахи: перший iPhone, який анонсували в січні 2007 року, з’явився на прилавках лише в червні 2007. Годинник Apple Watch показали у вересні 2014, але купити його можна було лише з квітня 2015.

Анонсований Стівом Джобсом у червні 2010 смартфон iPhone 4 потрапив у продаж лише у квітні 2011 року. Офіційна причина – проблеми з фарбою корпусів. Також на кілька місяців запізнилися навушники AirPods. Смартфон iPhone X вийшов пізніше iPhone 8. HomePod знадобилося більше року, щоб потрапити у продаж. Смартфон iPhone XR став доступний пізніше iPhone XS.

Килимок не як у всіх

Зарядні килимки вже кілька років не є новиною, і Apple не хотіла випускати ще один типовий девайс. Стандартні килимки, навіть ті, що здатні заряджати кілька гаджетів одночасно, вимагають досить точного позиціонування смартфона. Вони також мають невелику швидкість заряджання.

AirPower мав стати одним великим майданчиком, який би дозволив не цілитися в центр для максимального потужного заряджання. За попередньою інформацією, для цього спеціальним чином могли модифікувати стандарт Qi. В Apple говорили, що можуть зробити свої напрацювання доступними іншим вендорам.

Чому не вдалося

Маркетинговим планам Apple завадила фізика. Бездротова енергія є неефективним способом передачі, і значна частина електрики втрачається у вигляді тепла. В ApiPower мали розмістити багато котушок в невеликому замкнутому просторі, що призводило до перегріву як килимка, так і гаджетів на ньому.

Після кількох перенесень запуску AirPower у Apple опинилися перед вибором: скасувати проект чи зробити ще один з багатьох зарядних килимків.

Чого варто чекати

Деякі експерти припускають, що скасування AirPower не означає відмови від випуску зарядного килимка. На їхню думку, компанія може передати на аутсорс виготовлення базових килимків з підтримкою Qi. Це можуть бути такі компанії, як Belkin та Mophie, які відомі аксесуарами для «яблучної» продукції.

За матеріалами: Technobuffalo

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися