Середа, 29 Листопада, 2023

Чотири винахідники, які пожалкували про свої розробки

Ще у 2009 році сера Тімоті Джона Бернерса-Лі, творця Всесвітньої павутини, запитали, що він змінив би, якщо б йому дали другий шанс. Він заявив, що відмовився б від знака «//» після «http:» на початку інтернет-адрес. І все. За словами Бернерса-Лі, ми врятували б багато годин роботи і цілі ліси, які пішли на виробництво паперу, якби він тоді подумав про це. І Бернерс-Лі далеко не єдиний новатор, який сумнівається в користі або успіху свого винаходу. Ось кілька винахідників, які також жалкують про свої розробки.

Flappy Bird

Гра Flappy Bird була однією з найкращих для свого часу. Її зміст полягав у тому, щоб провести між примітивно намальованими трубами не менш примітивно зображену пташку. Але цей надзвичайно простий і дратівливий додаток завантажили 50 млн разів. Кажуть, що на піку популярності гри у 2013 році її творець, в’єтнамець Донг Нгуєн, отримував від реклами по 50 тис. доларів на день. Flappy Birds спричинила таку істерію, що після зникнення її з магазинів додатків власники телефонів, які встигли її встановити, стали багачами. А торгові майданчики забороняли продавати девайси з інстальованою Flappy Birds. Проте в підсумку Нгуєн не витримав потоку листів від людей, які скаржилися, що ця гра зруйнувала їм життя. У лютому 2014 року він написав у Твіттері: «Пробачте мене, користувачі Flappy Bird, через 22 години я закриваю гру. Я більше не можу винести».

Pop-up реклама

У 2014 році Ітан Цукерман написав книгу «Первородний гріх інтернету», в якій зізнався, що ще в 90-ті роки написав код спливаючих вікон для розміщення реклами. Іншими словами – він винайшов рор-up рекламу. «Мені дуже соромно, але у нас були чисті наміри», – каже Цукерман.

Емодзі

Пращуром усіх емодзі можна назвати американського професора Скотта Фальмана. Адже це він 19 вересня 1982 об 11:44 пополудні відправив таке електронне послання: «Пропоную для позначення жартів використовувати наступний набір знаків: :-) Читати боком». Це перший відомий випадок застосування смайлика, призначеного для того, щоб відрізняти серйозні послання від жартівливих.

Утім, професору Фальману стало зовсім не до жартів, коли його винахід дав життя численним жовтим пикам. «Я знаходжу емодзі потворними, – заявив він газеті Independent у 2013 році. – Вони зводять нанівець зусилля, які потрібно докладати, щоб виразити емоції за допомогою стандартних знаків клавіатури».

Шрифт Comic Sans

Сьогодні важко повірити, що колись в інтернеті був рух за заборону шрифту Comic Sans. Винахідник цього шрифту зізнавався, що в нього теж виникли сумніви з приводу його творіння.

Ідея цього шрифту спала на думку Вінсенту Коннеру ще на початку 90-х, коли він працював над образом комп’ютерного собаки на ім’я Microsoft Bob. Таким чином Вінсент хотів хоч трохи оживити цей персонаж. Ідея комп’ютерного анімованого порадника не прижилася, а ось шрифт Comic Sans, досі викликає ненависть користувачів.

 

За матеріалами: BBC

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися