Субота, 9 Грудня, 2023

Новий сенсор дозволить заряджати наявні літій-іонні акумулятори вп’ятеро швидше

Прогрес в акумуляторах може прийти не з того боку, звідки його чекали. Дослідники з Університету Варвіка створили сенсор, який дозволить у п’ять разів пришвидшити заряджання батареї. При цьому сам акумулятор буде звичним серійним літій-іонним.акумуляториЗаряджання батареї є тривалим процесом через те, що доводиться обмежувати її максимальний нагрів. Для електромобілів це особливо гостра проблема, оскільки на перезаряджання потрібно багато часу. Якщо пришвидшувати заряджання, збільшуючи струм, внутрішні елементи акумулятора від власного нагріву можуть занадто розширитися та викликати коротке замикання. Це призведе до виділення великих обсягів газу та подальшого вибуху елемента і його загоряння.

Сьогодні виробникам доводиться встановлювати суттєво занижений струм заряджання через складність контролю температури всередині батареї. Наявні датчики розміщуються ззовні на корпусі та показують лише середню температуру.

Учені з Університету Варвіка створили сенсор на основі оптоволокна. Він захищений спеціальним матеріалом, і його можна розмістити всередині літій-іонного акумулятора між його шарами.

Науковці вже протестували свій винахід на стандартних акумуляторах формату 18650. Такі використовуються в ноутбуках зі знімними батареями, електромобілях, з Tesla включно, а також інших електричних пристроях.

Виявилося, що при точному контролі за температурою звичні літій-іонні акумулятори можна заряджати вп’ятеро швидше. Головний дослідник проекту, доктор Таздін Аміетсаєв, погоджується, що подібний режим знижує ресурс акумулятора. Але, переконаний він, при розумному використанні вплив буде мінімальним. Наприклад, щоденно можна заряджати гаджет чи електромобіль зі стандартною швидкістю, але в екстреній ситуації можна прискорити її вп’ятеро.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися