Чим можна тимчасово замінити термопасту? Зубна паста чи кетчуп – найкраще рішення

Деякі заводські термопрокладки також не показали себе добре

Якщо під час обслуговування системи охолодження свого ноутбука чи комп’ютера ви помітили, що закінчилася заводська термопаста – можна використати одну з багатьох субстанцій наявних в домі. Видання Computerbase дослідило, що може тимчасово замінити термопасту і надати найкращу теплопровідність.

Навіщо потрібна термопаста в комп’ютері

Будь-який комп’ютерний чип – це обігрівач. Під час своєї роботи він перетворює електрику на тепло і якщо це тепло не відводити – чип досить скоро сам себе спалить. Сучасні чипи намагаються не допустити цього, знижуючи власну продуктивність. Наприклад, Apple M2 MacBook Pro нагрівається до кипіння і в кілька разів знижує свою продуктивність.

Система охолодження зазвичай складається із радіатора або теплопровідних трубок – будь-який варіант має фізично торкатися поверхні чипа, щоб забирати тепло.

Якби поверхня чипа та системи охолодження була ідеально дзеркальною, цього було б досить для ефективного відведення тепла. Однак поверхня чипа та системи охолодження має мікрорельєф і тому поверхня їхнього дотикання невелика.

Для збільшення поверхні контакту доводиться заповнювати впадини в цьому мікрорельєфі. Заповнювач має дуже погану теплопровідність, але це краще, ніж нічого.

В ролі такого заповнювача виступає термопаста – суміш частинок оксидів металу для кращої провідності тепла та в’язкої пасти у ролі основи.

Зубна паста або кетчуп – найкраща домашня термопаста

Видання Computerbase вирішило перевірити ефективність передачі тепла від звичайної термопасти до термопрокладок, сиру, кетчупу, зубної пасти, мазі від пелюшок і навіть картоплі. Загалом – 22 різні протестовані матеріали.

Список містить кілька стандартних термопрокладок різних розмірів, включаючи Arctic TP2 0,5 мм, 1 мм, 1,5 мм, Arctic TP3 1 мм, 1,5 мм, EC360 Blue 0,5 мм, EC360 Gold 1 мм, 0,5 мм EKWB і термопрокладки Thermal Grizzly Minus 8.

У тестовій системі використовувалася відеокарта Radeon R7 240 із TDP 30 Вт. У якості результату фіксувалися показання температури після п’ятихвилинного запуску Furmark.

Більшість їстівних матеріалів виявилися поганими провідниками тепла. Кілька елементів спричинили задіяння механізму зниження продуктивності для власного охолодження через перегрів. Цей механізм відеокарта вмикала, коли її чип сягав температури 105 градусів Цельсію.

Деякі заводські термопрокладки також не показали себе добре. Це відбувалося з термопрокладкою EC360 Blue 0,5 мм, прокладкою 0,5 мм EKWB, прокладкою Arctic TP2 1 мм, прокладкою Arctic TP2 1,5 мм, мідною стрічкою Thermal Grizzly Minus 8 1,5 мм.

Двостороння алюмінієва клейка подушечка була найгіршою з усіх — вона призвела до вимкнення системи. Крем від попрілостей Pentaten Creme і мідна паста також були проблематичними.

Однак решта термоінтерфейсів працювали і не спричиняли перегрівання графічного процесора. Це включає термопрокладку Arctic TP2 0,5 мм, термопрокладку Alphacool Apex 1 мм, термопрокладку Arctic TP3 1 мм, термопрокладку EC360 Gold 1 мм і термопрокладку Arctic TP3 1,5 мм. Усі ці термопрокладки підтримували температуру графічного процесора від 61 до 79 °C.

Різноманітні види зубної пасти також показали непогані результати: Amasan T12 вийшла на перше місце при 63C, Silber Wl.paste при 65C, а звичайна безіменна зубна паста була найгіршою, досягнувши 90C. Дивно, але кетчуп показав винятково добре, утримуючи температуру GPU на рівні 71C.

На звичайну термопасту було два претенденти — MX-4 від Arctic і Corsair TM30. Не дивно, що обидва зберігали R7 250 при найнижчих температурах із групи, з температурним результатом 49C і 54C відповідно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я