DARPA набрид застій у процесорах: агентство запросило Intel і Qualcomm придумати щось нове

Розробка стане першим в історії процесором, який обробляє графи – візуальне зображення зв’язків між елементами

Організація міністерства оборони США у галузі передових пошукових проектів Defence Advanced Research Project Agency (DARPA) хоче чогось нового в електроніці. Це агентство запустило проект зі створення чіпів на абсолютно новій архітектурі, яка не використовує актуальну сьогодні архітектуру фон Неймана. Зрушити застій у процесорах запросили Intel та Qualcomm.

процесорах

Усі сучасні центральні процесори та відеочіпи, які випускали ще із сорокових років минулого століття, спираються на архітектуру, розроблену науковцем Джоном фон Нейманом. Вона добре підходить для обробки чисел, але з великими масивами даних справляється погано. Подібні масиви неструктурованої інформації стають дедалі вагомішими з розвитком інтернету речей, машинного навчання та інших технологій.

Новий проект DARPA з початковою вартістю $80 млн покликаний створити процесор, який би за енергоефективністю або за швидкістю в 1000 разів перевершував процесори класичної архітектури. Це рішення не тільки для військових, а і для застосування у цивільній техніці. Розробникам буде дозволено використовувати винахід у комерційних цілях.

Проект HIVE (Hierarchical Identify Verify Exploit) розрахований на чотири з половиною роки. У перший рік експерти вивчать пропозиції компаній Intel і Qualcomm. Після цього фахівці почнуть роботу безпосередньо над процесором.

Розробка стане першим в історії процесором, який обробляє графи – візуальне зображення зв’язків між елементами. Це буде процесор GAP (graph analytic processor). Процесор буде працювати з послідовностями, зображеними у вигляді багатошарових графічних структур, що допоможе швидко шукати зв’язки між даними в шарах і між шарами.

Нові процесори, наприклад, з меншими затратами відстежуватимуть і прогнозуватимуть купівельну активність відвідувачів інтернет-магазинів, шукатимуть джерело кібернетичних атак тощо.

Окрім процесора інженери також повинні будуть створити нову структуру пам’яті. Використовувати наявну сьогодні модель довгих послідовностей для кеш-пам’яті для вирішення поставлених DARPA завдань не вигідно. Пошук даних процесором GAP повинен максимально швидко працювати без використання кешу. Він повинен працювати в глобальній пам’яті з випадковими блоками.

Архітектура GAP повинна дозволити працювати процесору як з випадковими ізольованими ділянками в пам’яті, так і дати можливість одночасно розміщувати і шукати дані в будь-яких ділянках глобальної пам’яті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я