de:coded – цікаво й весело про ІТ

decoded

Обов’язково приїжджайте наступного місяця до Львова. Там з 3 по 5 червня в Палаці мистецтв відбудеться de:coded – фестиваль комп’ютерного мистецтва. За словами його організаторів, це крафтовий мікс нового медіамистецтва, розробки, мейкерства, інформаційних технологій і талантів. Тобто, всі напрями творчості, де використовується комп’ютер.

Що там буде? Будуть цікаві виставки, концерт на терменвоксах, перегони роботів і дронів, виступатимуть учені-інноватори та креативники, змагатимуться програмісти й ігромани, численні воркшопи – усе, чим сучасна IT-індустрія може розважити як айтішників, так і простих людей. Будуть там і науковці. Вони просвіщають про науку в рамках проекту Tech Today Hub , який проводять Vodafone Україна та NDI Foundation, а відтак і відвідають de:coded – там є кому про розповісти про роботу вчених.

Детальніше про захід можна дізнатися на його веб-сторінці, а ми поставили кілька запитань Ігорю Кривому – співорганізатору події. І він радо відповів.

– Ігоре, для чого ви створюєте цю подію?

– Щоб розвинути вітчизняну IT-екосистему. В Україні багато IT-компаній, але майже всі вони працюють на аутсорс, і власне український продукт мало хто виготовляє. Хоча потенціал в українських програмістів величезний.

– Як фестиваль цьому сприятиме?

– На фестивалі ми прагнемо звести разом програмістів, митців, бізнесменів, науковців – щоб вони познайомилися один з одним. Не знаємо, що з того вийде, але інновації виходять саме на перетині різних напрямів діяльності. Головне – аби вони почали спілкуватися, а відтак – змогли подивитися на діяльність один одного з нових кутів зору. Саме на подібного роду заходах одні знаходять тих, хто вміє придумувати нове, а інші – тих, хто вміє з інновації зробити гроші. Тому на таких зустрічах завжди є представники великих ІТ-компаній, так вони шукають і знаходять таланти.

– Скільки ви очікуєте людей на цьогорічному de:coded?

– Усього близько 5 тисяч відвідувачів.

– Хто це?

– В основному це люди, які цікавляться розвитком ІТ. Комусь просто стануть в нагоді воркшопи й виступи, багато хто отримає конкретний зиск – знайомства та ідеї, а хтось просто розважиться. Адже на фестивалі буде багато і концертів, і виставок, і змагань. Тому тут буде навіть дитяча зона.

– Ви звернулися до Vodafone Україна по співпрацю. Що вам надасть компанія?

– Допомогу з виступами науковців. Vodafone Україна добре розвиває свій проект Tech Today Hub, завдяки якому українці дізнаються про досягнення наших учених. І компанія має з науковцями хороший зв’язок і стосунки. Тож сподіваємося, вона допоможе нам познайомити наших учасників і гостей із науковцями. Хочемо, щоб про наших учених більше знали.

– Що науковці можуть дати на de:coded?

– Щонайменше – новий погляд на речі та нові ідеї. Узагалі наші вчені роблять дуже круті штуки, але про це мало хто знає. У всьому світі їх шанують, переманюють – гріх не скористатися їхніми знаннями й досвідом тут. З іншого боку, на нашому фестивалі вчені можуть взяти багато чого для себе. Наприклад, спеціальні воркшопи від стартап-акселератора GrowthUp. Або бізнес-ментори підкажуть, як краще розвивати винахід, знаходити практичне застосування вже створеному продукту. Та й на виступах учені можуть отримати корисний зворотній зв’язок від слухачів.