Для майбутньої ОС Google Fuchsia OS не буде початкового дефіциту додатків

Щоб подолати проблему початкового наповнення додатками у Fuchsia OS, розробники з Google вбудовують в неї ART

У Google вирішили пришвидшити розповсюдження Fuchsia OS, яка прийде на заміну Android, за рахунок популярності самого Android. У такий крок розробники хочуть подолати одну з головних проблем у розвитку будь-якої ОС. Це замкнуте коло, у якому відсутність додатків не приваблює користувачів, а відсутність користувачів не стимулює програмістів писати додатки.

Щоб подолати проблему початкового наповнення додатками у Fuchsia OS, розробники з Google вбудовують в неї ART. Це система, що розшифровується як Android Runtime і яка дозволяє запускати додатки, написані для Android. Технічні подробиці реалізації поки що невідомі, як і загальний стан розробки Fuchsia.

Попередньо відомо, що Fuchsia OS може стати універсальною платформою, яка об’єднає всі гаджети Google – від «розумних» датчиків та колонок до смартфонів та комп’ютерів.

Про розробку Fuschia стало вперше відомо у серпні 2016 року. Через рік завдяки витокам можна було подивитися на чернетку інтерфейсу цієї ОС. У Fuchsia картковий інтерфейс з вертикальним розміщенням елементів. На головній сторінці показана фотографія користувача, час і індикатор батареї. При натисканні на профіль показуються кнопки для швидкого доступу до налаштувань – так, як на Android. Екран може ділитися декількома картками вертикально або горизонтально. Також передбачено змішаний розподіл місця: коли екран спочатку ділиться на дві частини, а потім у кожній із цих частин можна відкрити ще кілька карток. На Android подібної багатовіконності немає, можна лише розділити екран між двома додатками без можливості перетягувати контент між ними. Під зображенням профілю розташована панель асистента, пошуковик і картка з підказками можливих дій.

Про нову операційну систему поки що відомо небагато, окрім того, що вона не використовує ядро ОС Linux, як Android та Chrome OS. Вона працює на ядрі Magenta, який розробили учасники проекту LittleKernel. У Google допрацювали Magenta, якщо порівнювати з ядром LittleKernel, додавши підтримку акаунтів користувачів та дозволи для роботи тих чи інших компонентів програм, як це зроблено в Android 6.0.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я