Неділя, 21 Квітня, 2024

Для приваблення розумних робітників офіси розвивають «мізки»

У Берліні цього року відкриває свої двері офіс майбутнього. Він запропонує безключовий доступ, відкриті світлі нарадчі кімнати, велику кількість офісної техніки та якісну систему кондиціонування повітря. Орієнтуватися в будівлі допоможуть смартфони, і ця функція буде затребуваною, адже працівники не матимуть фіксованих робочих місць. Це штаб-квартира компанії Zalando, яка заробляє на випуску модного одягу. Її топ-менеджери вирішили, що для ефективнішої та комфортнішої роботи сучасних розумних робітників офіс також повинен бути «розумним».

Берлін останніми роками отримав репутацію хабу для стартапів, а кількість незайнятих вакансій скоротилася до 1,5%. При цьому зростають ціни на оренду офісів, і власникам нерухомості доводиться придумувати нові ідеї, щоб привабити команди розробників.

Одними з таких «розумних» офісів стануть центр під назвою The Cube, який будує австрійська компанія CA Immo та The Edge Grand Central від компанії EDGE Technologies. «Офісний будинок – це новий корпоративний автомобіль. У моєму світі люди вже не розглядають автівку від компанії як перевагу, – говорить виконавчий директор EDGE Technologies Мартін Родек. – Вони більше зважають на офіс, в якому їм доведеться працювати».

Обидва офіси переповнені сенсорами, які об’єднані в одну мережу та вимірюють майже всі можливі параметри, зокрема, рухи в приміщенні, температуру, освітлення, вологість та концентрацію діоксиду вуглецю.

У The Cube вбудована технологія, яку ще називають «мозок», не лише збирає дані, а й аналізує їх. Наприклад, якщо в частині приміщень немає людей, система може вимкнути там світло та опалення. Коли якась кімната переповнена людьми, «мозок» почне подавати до неї більше кисню. Якщо в якомусь принтері закінчується папір або чорнило, система сповістить про це менеджера.

Робітники мають доступ до центральної системи офісу через свій смартфон і можуть дізнаватися про проведення нарад чи зустрічей, замовляти їжу та орієнтуватися в будинку. Це важливо, адже працівники змінюватимуть своє розміщення залежно від поточного виконуваного завдання. Хоча це спірне рішення: компанія може заощадити кошти, але понад половина робітників, за опитуваннями, хоче мати власне фіксоване робоче місце.

За матеріалами: Reuters

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися