Для тривалого зберігання інформації не обирайте SSD

Накопичувачі на основі флеш-пам’яті, відомі як SSD, мають ряд переваг перед звичайними жорсткими дисками. Вони споживають менше енергії, вони значно швидші і не бояться трясіння. Але у твердотільних накопичувачів нещодавно виявили суттєвий недолік – складність збереження даних на тривалий період.

Галузева організація JEDEC Solid State Technology Association, яка займається стандартизацією в мікроелектроніці, нещодавно виявила, що накопичувачі SSD можуть почати втрачати записані на них дані, і деякі блоки можуть виходити з ладу, якщо їх відключити всього на один тиждень. Про це розповів представник Seagate Елвін Кокс, який також є головою ради JEDEC.

Ворогом для записаної на SSD інформації є навколишня температура. Якщо дані на твердотільний накопичувач споживацького класу записують при температурі 25?C, або його робоча температура не перевищує 40?C, очікуваний термін зберігання даних на вимкненому пристрої становить 105 тижнів – це близько двох років. Якщо ж у ході запису даних температура підвищиться на 5?C – до 30?C, – тоді очікуваний термін зберігання даних скоротиться вдвічі – до одного року.

У SSD корпоративного класу ситуація значно гірша. Такий диск при температурі запису 25°C і робочій 40°C зможе зберігати дані всього 20 тижнів. При найгірших сценаріях накопичувач може почати давати збої вже через 7 днів.

Кількість тижнів надійного зберігання інформації на споживацьких та корпоративних SSD залежно від температури в приміщенні (по вертикалі) та робочої температури накопичувача (по горизонталі)

Опубліковані JEDEC дані підтверджуються дослідженнями компаній Samsung, Seagate і Intel – найбільшими виробниками SSD. Експерти звертають увагу користувачів, що SSD є не найбільш вдалим вибором для тривалого зберігання даних. Вони рекомендують постійно створювати резервні копії, щоб підстрахуватися і максимально знизити ризик втрати важливої інформації.