Терміново потрібні: які професії радикально зміняться завдяки 3G

У США перехід мобільних мереж на технології 3G супроводжувався появою 1,6 мільйона нових робочих місць. Справа була у 2007-2011 роках – у розпал економічної кризи. Не останню роль у тому, що Штатам вдалося з неї вибратися, приписують швидкісному мобільному інтернету. Він дійсно здатний змінювати цілі галузі, і представники деяких професій дуже скоро відчують на собі початок ери 3G і в Україні.

Програміст

Поява в Україні масового 3G у кілька разів збільшить попит на створення продуктів для мобільних користувачів, що відкриє нові можливості для вітчизняних фахівців у сфері IT. Радикальних нововведень у їхній роботі не трапиться. Однак технології та ідеї, які раніше розроблялися на експорт, тепер можна буде застосувати і для внутрішнього ринку.

Агроменеджер

Поняття «фермер» та «високі технології» довго розташовувалися на різних кінцях смислового спектра, але від цього пора відвикати. Уже в найближчому майбутньому агрономи будуть працювати з комп’ютерними системами значно більше, ніж всі інші. Аграрії мають справу з великими площами, тому для них мобільний інтернет є єдиним способом зв’язати в мережу всі прилади, які працюють у полі і збирають інформацію про погоду, стан посівів, ґрунту тощо. Такі прилади використовують дані GPS, GIS, супутникові фотографії, дані метеостанцій і фотографії дронів. Подібні рішення в Україні вже використовуються в М2М-проектах «МТС Україна», а поява якісного мобільного інтернету зробить високотехнологічне фермерство на українських землях украй привабливим інвестиційним проектом.

Журналіст

Новинна журналістика цінується за швидкість і неупередженість. Доступний швидкісний мобільний інтернет дозволить, по-перше, вести пряму трансляцію з місця подій. І якщо раніше це було дорого, а якість картинки страждала, то тепер варто очікувати повсюдного впровадження HD-якості. А по-друге, 3G перетворить на новинного журналіста буквально кожного. Наприклад, кілька тижнів тому Twitter випустив додаток Periscope, який використовується для трансляції в інтернет відео прямо з мобільного телефона. Фахівці відразу заговорили про революцію в громадянській журналістиці.

Маркетолог

З переходом на мережі рівня 3G ринок мобільної електронної торгівлі в США виріс з $1,4 млрд до $9 млрд. За даними Google, близько 30% всіх пошукових запитів зі згадуванням товарів проводилися за допомогою мобільних пристроїв. Тому з появою 3G українським маркетологам доведеться враховувати, що кордонів між офлайн- і онлайн-торгівлею вже майже немає, і почати розробляти програми для мобільного інтернету: онлайн-купони, сервіси щоденних знижок і онлайн-пошук за товарами в магазині.

Лікар

Для лікаря своєчасний і повний доступ до інформації деколи є в буквальному сенсі питанням життя і смерті. Американське Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів (FDA) вже зараз займається сертифікацією мобільних додатків, призначених виключно для лікарів. Приміром, нещодавно там схвалили додаток AirStrip OB, що дозволяє лікарю кожну секунду спостерігати за життєвими показниками пацієнта. Також FDA сертифікувало програми, які дають можливість лікарям вивчати результати аналізів і знімків за допомогою хмарних сервісів. При цьому використання подібних додатків дозволяє економити щодня до 20 хвилин часу на огляд кожного пацієнта, що виливається в мільярди зекономлених доларів щорічно.

За матеріалами спецпроекту «Життя в 3G»

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я