Як уберегтися від шахрайства за допомогою Google Calendar

У Google Calendar стандартно нові запрошення додаються в календар автоматично. Це відбувається, навіть якщо на них не відповісти

Персональна інформація сьогодні є дуже цінним ресурсом для шахраїв, і вони використовують для цього всі можливі способи, зі стандартним календарем Google Calendar включно. Ця програма має таке налаштування за замовчуванням, що допомагає скамерам дізнаватися деталі банківських акаунтів жертв та спустошувати їх. Уберегтися від цього можна простим вимкненням відповідної опції в налаштуваннях.

У Google Calendar стандартно нові запрошення додаються в календар автоматично. Це відбувається, навіть якщо на них не відповісти. За мить до початку такої запланованої події на екрані з’являється сповіщення з нагадуванням.

Скамери використовують цю опцію, щоб застати користувача зненацька. Здивований юзер з більшою ймовірністю клікне на посилання у нагадуванні чи виконає інші дії. Для цього зловмисники у свої листи додають також запрошення для Google Calendar. При цьому скамери можуть зробити так, щоб нагадування з’являлися кілька разів, поки користувач не натисне кнопку. Оскільки сповіщення показує стандартний додаток Android, користувачі їм більше довіряють і не особливо аналізують.

Щоб вимкнути автоматичне додавання подій з пошти в календар, необхідно на ПК перейти на сторінку Google.com/calendar. У верхньому правому кутку буде іконка у вигляді шестерні, натиснувши на яку, потрібно перейти в «Налаштування». Клацніть на «Налаштування подій» і вимкніть опцію «Автоматично додавати запрошення». Також вимкніть опцію «Показувати відхилені події».