Понеділок, 11 Грудня, 2023

Літак-ретранслятор інтернету від Facebook здійснив перший політ

Інтернет-гігант Facebook продовжує реалізацію грандіозного проекту зі створення власної мережі інтернет-мовлення за допомогою спеціальних безпілотників Aquila, які здатні безперервно перебувати в повітрі до трьох місяців. Повноцінний прототип розробники показали ще рік тому, а тепер Aquila вперше піднявся в повітря.

aquila03
Aquila являє собою гігантське літаюче крило завширшки 42 метри, що навіть більше, ніж розмах крил Боїнга 737. Вага Aquila приблизно така, як у малолітражного авто. Майже половина ваги апарата припадає на сонячні батареї, якими вкрито безпілотник. Корпус Aquila виготовлено з вуглецевого волокна. Його творці сподіваються, що з часом він зможе підніматися на висоту до 27 000 метрів.

aquila02
Свій перший політ посланець Facebook зробив 28 червня. Для старту із землі було задіяно спеціальну платформу, яку тяг за собою автомобіль. Як тільки була досягнута необхідна швидкість, безпілотник відокремився від неї і злетів у повітря.

Щоб літати на висоті до 27 000 метрів у нічний час, Aquila необхідно як мінімум 5000 Вт, які він повинен накопичити в сонячних батареях у денний час. У цілому під час тесту літальний апарат, керований автопілотом, пробув у повітрі 96 хвилин.

aquila
Під час випробувального польоту він зумів розвити швидкість 40 км/год завдяки унікальному співвідношенню ваги до поверхні літального апарата, витративши всього 2000 Вт, що є надзвичайно хорошим показником енергоефективності.

Джерело: DailyTechInfo

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися