Неділя, 14 Квітня, 2024

Дослідники навчилися читати думки

Учені з Університету Вашингтона, можна сказати, навчилися читати думки. Вони змогли розшифровувати сигнали мозку в режимі реального часу і знати, які образи бачили учасники, із точністю в 96%.

Дослідники підключили електроди до скроневих ділянок мозку пацієнтів, які страждають на епілепсію, і спостерігали за ними протягом тижня. Імплантати були частиною програми, яка дозволила визначити місцеположення джерела судом цих пацієнтів. Але поки електроди були активними, пацієнти паралельно брали участь у дослідженні мозкових хвиль.

Добровольцям показували серії будинків та осіб, причому кожне зображення з’являлося на екрані впродовж 400 мс. Дослідники аналізували сигнали, які надходили від їхніх лобових часток, де розташований центр сенсорного вводу.

Програма аналізу мозкових хвиль у режимі реального часу приблизно в 96% випадків вгадувала, яке саме зображення подумки малював пацієнт. При цьому вона знала, що бачить пацієнт, уже через 20 секунд після того, як зображення потрапляло на очі учасникам.

«Ви можете вважати наші результати доказом можливості створення комунікаційного механізму для пацієнтів, які паралізовані або перенесли інсульт і повністю заблоковані у своєму тілі», – каже один з авторів експерименту Раджеш Рао.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися