Дослідження показало, чому люди довіряють фальшивим акаунтам

Ці акаунти використовуються для впливу на людей, але залишалося незрозумілим, чому користувачі приймають віртуальну дружбу

З кінця 2017 та до середини 2018 року Facebook виявила та усунула 1,3 млрд фальшивих акаунтів. Але, за попередніми оцінками, все одно залишилося від 66 до 88 млн невиявлених фейкових профілів. У Twitter ситуація схожа – із 365 млн облікових записів від 9 до 15% є фальшивими. Ці акаунти використовуються для впливу на людей, але залишалося незрозумілим, чому користувачі приймають віртуальну дружбу людей, яких не існує. Нещодавнє дослідження дало відповідь на це питання.

Дослідники Університету Буффало створили низку фальшивих акаунтів Facebook та розіслали з них пропозицію додатися в друзі 141 студенту. Кожен із цих фейкових облікових записів мав якусь особливість – велику чи малу кількість друзів, фото профілю чи його відсутність тощо. Так учені хотіли з’ясувати, який тип фальшивих акаунтів має найбільший успіх серед користувачів.

Лише 30% юзерів Facebook заблокували запропоновану їм дружбу з фейковими обліковими записами. Майже 52% учасників вагалися і не змогли прийняти рішення навіть за два тижні після надходження запиту на дружбу.

Майже кожен п’ятий (18%) відразу прийняв пропозицію додати у друзі фейковий акаунт. Близько 15% з них повідомили фейковому акаунту свою домашню адресу, номер студентського квитка, поточний стан у навчанні та роботи. Майже 40% були не проти розкрити приватні дані на запит фальшивого облікового запису.

Більшість користувачів Facebook зізналися, що прийняли пропозицію дружити з невідомим фейковим акаунтом через те, що вважають, ніби за ним стоїть реальна людина. Вона може бути кимсь із минулого чи знайомим якогось друга. Часто люди приймали дружбу із ввічливості, не бажаючи образити такого віртуального знайомого.

Жоден з учасників дослідження не допускав думки, що ааунт, який пропонує їм дружбу, є фальшивим та існує для отримання приватних даних.

На рішення, приймати дружбу чи ні, впливають кілька ключових елементів у профілі. Головним чином – кількість друзів та особливо кількість спільних друзів. При цьому юзери, які самі мають невелику кількість друзів, швидше за все, приймуть запит дружби. Таким чином фейкові профілі обростають віртуальними зв’язками та спільними друзями з іншими.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я