Дрони-камікадзе: як вони можуть допомогти у війні

Існує дві версії дрона: Switchblade 300 і Switchblade 600. Їх відрізняє розмір та вага заряду вибухівки, які вони несуть.

США відправляє Україні свою найновішу зброю – тактичні дрони-камікадзе Switchblade. Пакет із 100 таких смарт-озброєнь допоможе українським військовим вражати ворога, менше наражаючись на небезпеку. Ось, чому Switchblade може виявитися дуже корисним у війні.

Вперше розроблений для боротьби з повстанцями в Афганістані, Switchblade став основним елементом арсеналу звичайних і спеціальних операцій американських військових.

Існує дві версії дрона: Switchblade 300 і Switchblade 600. Їх відрізняє розмір та вага заряду вибухівки, які вони несуть.

Switchblade 300 несе заряд вибухівки розміром з невелику протипіхотну міну і сотень невеликих металевих кулькових підшипників. Він призначений для знищення піхотних та артилерійських цілей.

При розмірі Switchblade 300 близько 70 см та вазі у 2,5 кг його можна запускати з невеликої труби, схожої на міномет. Він має швидкість до 160 км/год, а також дуже короткий робочий радіус – всього 15 хвилин або 10 км, що робить його справді тактичним обладнанням.

Switchblade 600 містить більший заряд вибухової речовини. Він має більший робочий діапазон 40 хвилин або 37 км і крейсерську швидкість 110 км/год, а також вагу у 60 кг. З зарядом вибухівки він подібний до протитанкової ракети Javelin. Switchblade 600 призначений для знищення танків і броньованих цілей.

Обидва боєприпаси мають бортовий GPS для наведення їх на цілі, і вони можуть вражати як рухомі, так і нерухомі об’єкти. Вони також включають функцію відмови, яка дозволяє оператору припинити удар, якщо обставини на місці змінюються.

Командування спеціальних операцій США використовує Switchblade 300 з початку 2010-х років, а у вересні воно уклало з AeroVironment контракт на 20 мільйонів доларів на Switchblade 600.

“Ми вже деякий час використовуємо Switchblade. Вони дійсно ефективні тому, що вони створюють відстань між оператором і його метою. Це було дійсно ефективне в Сирії та Іраку проти ІДІЛ”, – сказав Зелений берет, приписаний до підрозділу Національної гвардії.

Бойовики ІДІЛ часто намагалися знищити команди спеціальних операцій або їх передові бази за допомогою автомобільних бомб. «У деяких рідкісних випадках ми використовували Switchblades, щоб дістати їх у дорозі. Це також хороший варіант для міської війни, тому що ви можете бути дуже точними і уникнути побічної шкоди», — додав Зелений берет, який не мав права спілкуватися із ЗМІ.

Крім нанесення ударів, Switchblades можуть збирати тактичну розвідку, вести спостереження, визначати цілі та надавати розвідку для операторів і допомагати командирам краще розуміти ситуацію на полі бою.

Switchblade 600 може «відстежувати та вражати цілі без прямої видимості та легкі броньовані машини з точними смертельними ефектами», – сказав Бретт Хаш, віце-президент і генеральний менеджер лінійки продуктів TMS в AeroVironment після того, як компанія отримала контракт SOCOM.

Модель -600 також можна легко транспортувати та розгортати зі стаціонарних і мобільних платформ, дозволяючи операторам долати цілі, зводячи до мінімуму їх вплив на ворожий вогонь, сказав Хаш.

«Бродячі» боєприпаси проти дронів

Різниця між безпілотними боєприпасами і великими безпілотниками проста: перші призначені як витратний матеріал, а другі призначені для забезпечення дешевого та тривалого збору розвідувальних даних і нанесення ударів командирам.

Після того, як вистрілили, ви вже не повертаєтеся за цими смарт-боєприпасами. Вони носять тактичний характер і призначені для вирішення проблем, які мав би долати невеликий підрозділ на землі. Наприклад, взвод армійських рейнджерів або морських котиків в Афганістані використовував Switchblade 300, щоб знищити бійців Талібану, які тікають на мотоциклі.

Більші дрони, такі як MQ-9 Reaper або RQ-4 Global Hawk, призначені для майже постійного охоплення поля бою, щоб дозволити командирам на землі та в штабі приймати більш обґрунтовані рішення. Озброєні безпілотники, такі як Reaper, також можуть надавати близьку підтримку з повітря або наносити точні удари.

«Бродячі» боєприпаси також дешевші. MQ-9 коштує 56 мільйонів доларів, а одна з ракет AGM-114 Hellfire, яку він запускає, коштує понад 100 000 доларів. Switchblade 300 коштує близько 6000 доларів.

Обидва називаються «безпілотними літальними системами», і, незважаючи на їхню різну роль, обидві є економічно ефективними способами відстеження та атаки ворожих сил, знижуючи ризик для своїх операторів.

За матеріалами: Boomberg

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я