Дротові навушники звучать краще за бездротові Bluetooth – дослідження

Причиною експерти називають невелику смугу пропускання, яку використовує стандарт Bluetooth. Також на відтворення впливала конкретна реалізація бездротового звуку в самих телефонах.

Ваш новий телефон не має штекера 3,5 мм, і ви купили собі бездротові навушники? Можете привітати себе з тим, що якість музики стала гіршою. Дослідження лабораторії SoundGuys показало, що дротові навушники мають кращу якість звучання, порівнюючи з Bluetooth.

Для тестування використовувався комерційно доступний інтерфейс Bluetooth з високою роздільною здатністю та виходом S/PDIF. Джерелом звуку були чотири флагманські смартфони Huawei P20 Pro, LG V30, Samsung Galaxy Note 8, Apple iPhone 7.

Вихід S/PDIF дозволив записати отриманий у навушниках звук та порівняти його спеціальним програмним забезпеченням для аналізу звуку. Для дослідження використовувалися файли з параметрами 96 кГц та 24 біти, а також 44,1 кГц та 16 біт. Записані з Bluetooth-навушників зразки порівнювалися з оригінальними файлами.

Під час тестування виявилося, що в кожного з доступних сьогодні кодеків при передачі по Bluetooth є проблеми з якістю звукового потоку. Причиною експерти називають невелику смугу пропускання, яку використовує стандарт Bluetooth. Також на відтворення впливала конкретна реалізація бездротового звуку в самих телефонах. Наприклад, намагаючись зберегти енергію, Huawei P20 Pro обрізав частоти 14,25 кГц.

У таких складних умовах краще за інших звук передавали кодеки Qualcomm aptx HD, Sony LDAC 990kbps. Але, наприклад, у LDAC 990 виникають проблеми з дистанцією зв’язку – розриви відбуваються, навіть коли телефон лежить у кишені. Однак дротові навушники постійно видають ідеальний аудіосигнал і мають надійний зв’язок.

Хоча всі Bluetooth-навушники мають знижену якість звучання, експерти кажуть, що хвилюватися про це повинна лише молодь. Люди старше 24 років фізично не зможуть почути різницю в якості, оскільки в них вже починається вікове погіршення слуху. Також дефекти звучання по Bluetooth майже неможливо розрізнити в шумному оточенні.

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я