Субота, 15 Червня, 2024

Друга найбільша релігія у світі – нею могла бути Facebook

У червні 2017 року кількість користувачів соцмережі Facebook перевищила 2 мільярди. Це близько чверті населення всієї планети, що робить цей ресурс найпопулярнішим у світі. Якби Facebook була релігією, вона була б другою за величиною на планеті.

Facebook

Найпопулярніший веб-ресурс світу з’явився в кімнаті гуртожитку 13 років тому, пише журналіст The Washington Post Крістофер Інгрем. Він пише, що зовсім недавно ідея мережі, яка зв’язує мільярди користувачів у всьому світі, виглядала, м’яко кажучи, безглуздо. Проте тепер дітище Марка Цукерберга стрімко захоплює світ.

Facebook випереджає за популярністю будь-яку світову релігію, крім християнства. Хоча це лише питання часу – вже за кілька років соцмережа може вийти на перше місце.

Показники Facebook дійсно вражають: наприклад, за даними ресурсу Ethnologue, соцмережею користується більше людей, ніж розмовляє однією мовою. Навіть у Китаї, де 1,3 млрд жителів говорять мандаринською, все одно менше людей, ніж резидентів соцмережі. Лайки, коментарі та запити в друзі стають найбільшим аналогом універсальної мови.

Також розбурхує уяву швидкість, з якою Facebook отримує нових і нових користувачів. Досягнувши у 2012 році рівня в один мільярд – через 8 років після створення, – до 2017 року ця цифра дорівнює вже 2 мільярдам.

Для порівняння, щоб нашому виду – людству – досягнути чисельності в один мільярд, знадобилося 200 тисяч років. Ми подолали цю позначку десь у 1820 році. Найшвидше мільярд людей з’явився у проміжку між 2000 та 2012 роками, коли на планеті чисельність збільшилася з 6 до 7 млрд жителів. Але і в цьому випадку знадобилося 12 років, що довше, ніж знадобилося Facebook.

Найбільший веб-сайт планети також обов’язково матиме негативну сторону. Не так давно соцмережі дорікали в придушенні консервативних поглядів, сприянні самогубств і вбивств, тиску на журналістику, заподіянні шкоди здоров’ю громадян і навіть руйнуванні основ демократії.

Однак багато хто при цьому забуває, що нинішня ситуація унікальна. Ніхто, навіть самі працівники Facebook, не знають, до чого приведе підключення чверті людства до єдиного продукту. Яким керують за єдиним набором правил, до якого завантажують дуже приватну інформацію та медіафайли. Це продукт, який став посередником між людьми та виробниками, які хочуть продати свої товари.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися