YouTube і Google Daydream створюють відеоформат VR180

Формат VR180 передбачає зйомку 3D-відео з кутом огляду в 180°

YouTube хоче зробити зйомку фільмів для віртуальної реальності доступнiшою. Ця ініціатива, пов’язана з підтримкою виробників камер, стосується нового формату VR180. Коли ви дивитеся VR-контент – наприклад, пряму трансляцію концерту одного з ваших улюблених виконавців, – наскільки корисною є можливість дивитися на те, що відбувається позаду вас? Думаючи про такий сценарій споживання контенту, в YouTube і Google Daydream спільними зусиллями і розробляли VR180.

VR180

Формат VR180 передбачає зйомку 3D-відео з кутом огляду в 180°. Він дозволить творцям контенту замислюватися лише про те, що відбувається перед об’єктивом камери. Ще одним бонусом формату є те, що він непогано виглядає на телефоні або настільному комп’ютері, де зазвичай не так зручно дивитися VR відео

Бажаючи демократизувати створення VR-відеоконтенту, в YouTube співпрацюють з такими компаніями, як LG, Yi і Lenovo. Ці вендори мають створити нові VR180-камери вартістю всього в кілька сотень доларів. Це цінова категорія камер типу «навів і знімай». Перші подібні камери з’являться в роздрібній мережі вже навесні наступного року.

Відео у форматі VR180 виглядає звичайним на телефоні або комп’ютері, проте при цьому підлаштовується для демонстрації можливостей 3D і кута огляду в 180° на таких гарнітурах, як Cardboard, Daydream і PSVR. Формат VR180 також підтримує «живу» трансляцію потокового відео.

А ще Google працює над новим форматом реклами для віртуальної реальності. Підрозділ Google Area 120 експериментує з новими можливостями оголошень, які розроблені з урахуванням віртуальної реальності. Фахівці вже показали концепти таких віртуальних банерів. Перший варіант віртуальної реклами виглядає як куб, який розгортається у великий банер. У тестовому прикладі це відео на YouTube з рекламою додатка. Розгорнути куб можна, якщо доторкнутися до нього або безперервно дивитися на нього кілька секунд. Перед очима з’явиться кнопка завантаження програми. За кілька секунд після завершення показу реклама повторно згорнеться в куб.

Новий формат Area 120 тестує на віртуальних окулярах Google Cardboard та Daydream VR. Окрім цього, перевірку реклама проходить на гаджеті Samsung’s Gear VR. Фахівці також закликають розробників утиліт для віртуальної реальності підписатися на ранній бета-тест.