Вівторок, 28 Травня, 2024

Утрехт – перше у світі місто, яке заряджатимуть електромобілі

Жителі нідерландського міста Утрехт почнуть отримувати електроенергію не лише з електростанцій, а й з електромобілів. Цей населений пункт став першим у світі, який офіційно дозволив віддавати електрику з батарей автівок у загальну мережу.

Для реалізації передачі енергії з електроавтівок в загальну мережу використовуватимуться спеціальні V2G-станції. Фактично це виглядатиме так, наче електромобіль заряджає місто.

Влада цього населеного пункту вже встановила 500 зарядних станцій, які можуть працювати в обох напрямках. Вони здатні як заряджати електромобілі, так і споживати енергію з них.

Батареї електромобілів вважаються одним із перспективних джерел енергії, а також способом зменшити навантаження на існуючі електростанції. Адже сукупна ємність батарей електроавто виявляється великою, при цьому вони значну частину часу не рухаються і накопичена в них енергії не використовується.

Одним з перших автомобілів, який офіційно підтримуватиме двонаправлену передачу енергії стане IONIQ 5 датської компанії We Driver Solar. Влітку Hyundai та We Drive Solar планують провести тестування станцій V2G в Утрехті.

До 2020 року на дорогах міста також має з’явитися до 150 електромобілів Hyundai з підтримкою двонаправленої передачі енергії.

Сьогодні виробники електромобілів часто забороняють використовувати їхні батареї для живлення електромережі будинків. Наприклад, Tesla позбавляє таких користувачів гарантійного обслуговування.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися